LEVENT BÜLBÜL AGACIK PARSELLERİNİ SORDU

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Muhammed Levent Bülbül dün düzenlediği basın toplantısında ilin gündemini değerlendirdi. Bülbül, Ferizli’de Agacık Mahallesinde yapılacak konut alanı ile ilgili iddialarda bulundu.

LEVENT BÜLBÜL AGACIK PARSELLERİNİ SORDU

MHP İl Başkanı M. Levent Bülbül, basın toplantılarına yeniden başladı. Dün parti binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında Ferizli İlçe Başkanı Veysel Dikbaş ve Belediye Meclis Üyeleri de yer aldı.  Bülbül, basın toplantısında Ferizli Agacık Mahallesinde yapılması planlana konut alanı, trafik sıkıntısı ve Şeker Fabrikası arıtma tesisi hakkında açıklamalarda bulundu. Bülbül Ferizli’deki parti yönetimi ve meclis üyelerinin ilçede vatandaşın yararına bazı çalışmalar sürdürdüğünü, ayrıca belediyenin hukuka aykırı olduğunu düşündükleri işlerin de takibini yaptıklarını söyledi.
AYNI GÜN DEVİR
Ferizli Agacık Mahallesinde toplu konut alanı yapılacak olan 70 ve 36 dönümlük iki arazi ile ilgili bazı usulsüzlüklerin, parti teşkilatı ve üyelerince tespit edildiğini ifade eden Bülbül, “Bu konuyu açıklamanın kamuoyun huzurunda bir gereklilik olduğunu düşündüğümüz için de değinmek istiyoruz. Bu işin içeriğine girildiğinde ortaya sakıncalı bazı durumlar çıkmaktadır. Bu araziler daha önce köy iken sonradan belediye kanunu ve yasası ile birlikte belediyenin mülkü haline gelmiş ardından tek bir firmanın katıldığı bir ihale ile 2 parsel de bu firmaya ihale yolu ile verilmiştir. Bir akaryakıt firması  olan bu  firma arazileri kendi üzerine alarak,  aynı gün Ferizlilerin tanıyıp bilebileceği ama iddialar o’dur ki Sayın Belediye Başkanının da tanıyıp bildiği bir isme aynı gün yine devrediliyor. Bu araziler ile ilgili olarak daha o zamanlar TOKİ’nin bir projesi olduğu bilinmiyor. Nihayetinde bu arazilerle ilgili olarak istenen görüşler alınıyor ve 70 dönümlük arazi için gerekli müsaadeler veriliyor. Asıl soru şu, kimler haksız kazanç elde etti?” dedi.
ARITMA VE TRAFİK
Bülbül konuşmasının devamında  Şeker Fabrikasına da değindi,  Bülbül, “Şeker fabrikasında bir arıtma tesisinin yapılacağı haberi biz Sakaryalıları çok memnun etmiştir. İnşallah bundan sonraki dönemde mevcut arıtma tesisimiz meydana gelen keskin kokunun çözümü olur. Bu çok gecikmiş bir olaydır. Fabrika ve çevresiyle ilgili daha çok gelişmelerin haberlerini bekliyoruz.” dedi. Son olarak Bülbül, trafik sorununu ele aldı. “Okulların açılmasıyla birlikte trafik kargaşası yine başladı. Yapılan çevreyolları bu trafik sıkıntısını çözecek mi bir takım ifadelerle gün geçirmenin mümkün olmadığı bir sürecin içerisindeyiz. Trafik Master Planı 2014 seçimleri sonrasında ‘Yapılıyor, Sakarya sonunda trafik sıkıntısından kurtulacak, her şeyi çözeceğiz” gibi bir takım sözlerle Sakarya’nın ağzına bal sürülmeye çalışılıyor. Ama Sakarya merkezde yeni yapılan yollarda bile trafik tıkalı durumda. Özellikle sabahın ilk saatleri ve akşam iş çıkış saatlerinde tamamen trafik durmaktadır. Bizler bundan şikayetçiyiz. Köklü çözümler dışında hiçbir şekilde hallolmayacaktır. Sakarya’da yere yağmur damlası düştüğü an trafik katlanarak artmaktadır. Acilen tedbir üretilmesini beklemekteyiz” diyerek açıklamada bulundu. Elif ALGÜL/ Muhammet Rıza ÇİÇEK

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21