Mahallenin sorunu altyapı

Adapazarı İlçesi’ne bağlı Yenidoğan Mahalle Muhtarı Bülent Denli, mahallenin en büyük sorunun altyapı olduğunu söyledi.

Mahallenin sorunu altyapı

Yenidoğan Mahalle Muhtarı Denli, “Yaklaşık 58 senedir doğma büyüme buralıyım. Hemen hemen mahallenin sıkıntılarının çoğunu biliyoruz. Sorunumuzun en büyüğü altyapıdır. Altyapı olduktan sonra geriye kalan işlerin hepsi yapılır. Yağışlarla gelen taşmalar, vatandaşı çileden çıkarmış durumdu. Bu sorunları bildiğimiz için gerekli yerlere çok öncede mahallemizde alt yapıya öncelik verilmesini yazılı olarak bildirdik. Ancak işler hep yarım yapılıyor” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN BAŞ PARMAK”

Muhtar Denli, mahallenin sorunlarını anlatırken 5 parmağın tek başına bir şeye yaramadığını önemli olan baş parmağın olması gerektiğini ileri sürerek; “Fabrika Caddemiz mesela geceleri karanlık kalıyor. Bütün esnafların buluştuğu bir yerde ve vatandaşların alışverişe çıkmak için gittiği yol karanlıkta kalıyor. Bosna Caddesi’ni yaptılar evet ama altyapı eksikliğinden dolayı büyük bir sıkıntı yaşanıyor” şeklinde konuştu.

MADDE BAĞIMLILIĞI SORUNU

Muhtar Denli, bir diğer sorunun ise madde bağımlılığının olduğunu söyledi. Denli, “Özellikle parklarda madde bağımlı çocuklarımız, gençlerimizi görüyoruz. Bekçileri göndermeye çalışıyoruz. Vatandaş polisi arıyor ama onlar kaçıyor. Vatandaş bu durumdan çok rahatsız. Gereğinin yapılmasını istiyoruz. Bu gençlerimize sahip çıkısın” açıklamasında bulundu

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER