Mahir Ünal'dan "vergi payı" sorusuna ilginç cevap

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde vergi adaletsizliği konusunda ilimizin yaşadığı sıkıntılar gündeme geldi. Ünal, konunun takipçisi olacağını ifade etti

Mahir Ünal'dan "vergi payı" sorusuna ilginç cevap


AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Buluşmada Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yanı sıra Büyükşehirin bürokratları katıldı. Başkan Ekrem Yüce, Sakarya’da yürüttükleri çalışmalara ilişkin Genel Başkan Yardımcısı Ünal’a bilgiler verdi. Yüce, “Vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek, gelir düzeyini arttırmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce hiçbir şehirde uygulanmayan sadece Sakarya’da uygulanan depremde yapılan yatırımlar için Avrupa Yatırım Fon’undan kullanılan kredinin Büyükşehir Belediyesi’nden tahsil edildiğini ifade etti. 
TAKİPÇİ OLACAĞIM
Yüce belediyenin sadece merkezi sistemden kaynak aldığını şehirde toplanan vergilerden pay alamadıklarını belirterek “Toyota fabrikası üretimi bizim şehrimizde yapıyor. Ancak vergilerini diğer kentlerde ödüyor. Toyota geçen yıl 1.8 milyar lira vergi iadesi aldı. Dolayısıyla bu pay bizden kesiliyor. En çok ihracat yapan şehir olduğumuz için adeta cezalandırılıyoruz.” dedi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal vergi adaletsizliğiyle ilgili yaptığı açıklamada, durumun bu boyutta olduğu hakkında bilgisi olmadığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuyla alakalı talimat verdiğini belirterek, “Bir gelişme olmadı mı?” diyerek, konunun takipçisi olacağını söyledi. 
‘YATIRIMLAR HIZLANACAK’
Yüce konuşmanın devamında  mevcut projelerin devam ettiğini ifade ederek, “2020 yılında yatırımlarımıza hız kazandıracak, yapım çalışmalarına başlayacağız. Sanayide, tarımda, turizmde, ulaşımda ve diğer tüm başlıklarda hayata geçireceğimiz çalışmalarla Sakarya’yı örnek şehir hüviyetine taşıyacağız. Ortak paydaşlarla iş birliği içerisindeyiz. Tarım alanında Fidan A.Ş ve SERA A.Ş’yi kurduk. Çikolata Fabrikası’nda son aşamaya geldik. Üretiminde önemli bir potansiyel olan mısır için de Mısırözü Yağı Fabrikası için de çalışmalarımızı sürüyor. Arıcılık ve bal üretiminde de şehrimizi öncü haline taşıyacağız” dedi.
KÜLTÜR VADİSİ ÖNEMLİ
Yüce konuşmasının devamında vatandaş odaklı bir belediyecilik anlayışı benimsediklerini ifade etti. Yüce’nin açıkladığı Kültür Vadisi konusuna değinen AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Çok önemli bir proje. Sakarya’da her bir kültür grubunun kendi kültürel vadisini oluşturabilirsek, Türkiye’ye de öncülük etmiş olunacak. Kültür Vadisi çok kıymetli bir proje, bu konuda elimden geldiğince destek sunmaya hazır olduğumu ifade ediyorum.”
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2019, 18:55
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER