MAHKEME, TEKNOKENT GENEL MÜDÜRÜ İÇİN BU KARARI VERDİ PROF.LUĞU HUKUKSUZ

İdare Mahkemesi SAÜ’de Rektör Savaşan tarafından Teknokent Genel Müdürü olarak atanan Prof. Dr. Şakir Görmüş’ün profesörlük kadrosuna atamasının hukuka uygun olmadığına karar verdi

MAHKEME, TEKNOKENT GENEL MÜDÜRÜ İÇİN BU KARARI VERDİ  PROF.LUĞU HUKUKSUZ

JÜRİ VE KURULLARDA YOK
Sakarya 1. İdare Mahkemesi, Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliiye Bölümü Mali İktisat AnaBilim Dalı Profesör kadrosuna yapılan atamayı hukuksuz buldu. Doç. Dr. Necati Aydın’ın geçen yıl gerçekleştirilen atamayla ilgili iptal talepli başvurusunu değerlendiren mahkeme, jüri, Değerlendirme Komisyonu ve SAÜ Yönetim Kurulunda Necati Aydın hakkında herhangi bir değerlendirmeye yer verilmediğini, sadece Şakir Görmüş’le ilgili değerlendirme yapıldığını belirterek bunun hukuka uygun olmadığını bildirdi.
YÖK’E VE SAVCILIĞA BİLDİRİM
Profesörlük kadrosu hukuksuz bulunan Şakir Görmüş’ün Maliiye Bölümü Mali İktisat Ana Bilim Dalı Profesör kadrosuna atanmasını sağlayan jüride aynı bölümün öğretim üyeleri Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan ve Yardımcısı Prof. Dr. Temel Gürdal da yer aldı. Daha önce Ekonometri Bölümünde doçent kadrosunda öğretim üyesi olan Şakir Görmüş’ün maliye bölümüne profesör olarak atanmasının da usulsüz olduğu belirtildi. Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Al’ın söz konusu atamayla ilgili YÖK’e bildirimde bulunduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER