MAHMUT KÖSEMUSUL'DAN ALTUĞ'A CEVAP

2 Ekim’de gerçekleştirilecek SATSO Seçimleri öncesinde Başkan adayı ve Meclis Başkanı Akgün Altuğ’un, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul’a yönelik eleştirilerine, Kösemusul’dan cevap geldi.

MAHMUT KÖSEMUSUL'DAN ALTUĞ'A CEVAP

Kösemusul’un gazetemize gönderdiği açıklamada şu ifadelere yer verdi:  Yeniden ifade etmem gerekir ki; Sakarya Ticaret ve Sanayi Odamızın Meclis Başkanı Sn. Akgün Altuğ benim için önemli bir şahsiyettir. Yönetim Kurulu Başkanlığı için bir teveccühü olmuştur. Kendisini saygı ile karşılıyorum.
Sn. Altuğ’un gazeteniz Yenihaber’e vermiş olduğu röportajda; Odamızda etik olmayan, bel altı işlerin döndüğünü hatta Erol Öztürk Başkanlığı döneminde bile bu tarz davranışlarda bulunulmadığını belirttiği ifadeleri üzülerek okuduğumu söylemek istiyorum. Altını çizerek ifade etmek istediğim bir husus var. Odamızda seçim süreci son derece şeffaf şekilde yönetilmektedir. Yönetim Kurulu Başkanı olduğum Sakarya Ticaret ve Sanayi Odamızda, personelimize kesin ve net talimatım bu hususta hareket edilmesi yönündedir.
NACE KODLARI
Üyelerimizin NACE Kodları ve Meslek Grupları belirlenmesinde Vergi Dairesi’nden mükellefiyet yazısı esas alınmaktadır. Yani üyemizin Muhasebecisi ya da Mali Müşavirinin verdiği beyannameye esasen ilgili NACE Kodları Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenmektedir. Üyemizin Meslek Grubu da bu NACE Kodu hangi Meslek Grubuna tekabül ediyorsa o Meslek Grubu’nda yer almaktadır.  Bunun yanı sıra mevcut bulunduğu Meslek Grubu’nda değişiklik talep eden üyelerimiz, “Odalarda Mesleklerin Gruplandırılması Yönetmeliği’nin” 7. Maddesi’nde belirtildiği üzere Bakanlığa yaptığı bireysel ya da toplu başvuru neticesinde eğer ilgili Bakanlık bu değişikliği onaylar ise bu değişiklik TOBB’a bildirilir ve ilk seçimde uygulanır. Yukarıdaki açıklamamda da belirttiğim üzere, yapılan işlemlerde Odamızın hiçbir dahli ya da müdahalesi bulunmamaktadır. Sn. Akgün Altuğ, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odamızın Meclis Başkanı’dır. Odamız personeli kendisinin emrindedir. Etraftan yanlış bilgi almak yöntemi yerine, Odamız personeli ile temasa geçerek doğru bilgileri alsaydı ve keşke bu talihsiz açıklamaları yapmasaydı. Sn. Altuğ, verdiği röportajda, benim seçim çalışmalarımda siyasilerle iş birliği içinde olduğumu iddia etmektedir. Benim iş birliği yaptığım kişiler kısa bir zaman önce kendisinin de bulunduğu ekibimiz, meclis üyelerimiz ve yönetim kurulu üyelerimizdir. İş birliği içinde olduğumu iddia ettiği siyasileri ismen açıklamasını da kendisinden rica ediyorum.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER