MAKAM ARAÇLARI HAVUZA

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, daire başkanlarının kullandığı araçları havuz sistemine aldı. Daire başkanları gün içerisinde yapacakları işlerde havuzdan araç talebinde bulunacak. Kararla yakıt israfının önüne geçilmesi hedefleniyor

MAKAM ARAÇLARI HAVUZA

HIZLI BAŞLADI
31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 65’in üzerinde oy alarak Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Ekrem Yüce, tasarruf tedbirlerini uygulamaya başladı. Yüce, daire başkanları ve müdürlerin kullandığı araçları havuz sistemine dahil etti. Bundan sonra büyükşehir yöneticileri yapacakları ziyaretler öncesinde havuzdan araç talebinde bulunacak. İşler bittiğinde araçlar yine otoparka çekilecek. Kararla büyük ölçüde yakıt tasarrufuna gidilmesi bekleniyor.
TASARRUF TEDBİRLERİ
Büyükşehir yetkilileri kararın tasarruf tedbirleri kapsamında alındığını belirterek, “İşlemleri engelleyecek bir durum yok. Herkes yine araçla takip etmesi gereken işleri için belediyenin araçlarını kullanabilecek. Araçların yakıtları ve kullanımı artık daha kolay denetlenecek. Karar hizmetlerin daha hızlı yürütülmesini sağlayacak” dedi. Karar büyükşehir daire başkanlarınca hoş karşılanmazken Başkan Yüce’nin önümüzdeki hafta içerisinde yeni tasarruf tedbirleri alacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort