Maltepe Gençlik Spor'tan takdir edilen hareket

Koronavirüs yayılması sonrasında vatandaşların zor durumda olması ve ramazan ayına girilmesi sebebiyle Sakarya Vefa’ya Maltepe Gençlik Spor'un verdiği destek ile ihtiyaç sahiplerine ramazan kolileri ulaştırıldı.

Maltepe Gençlik Spor'tan takdir edilen hareket

Mahalle gençlerinin gönüllü olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıkları yardım kolileri, vatandaşlar tarafından hoş karşılandı. Önceden belirlenen yetim, muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi yardımında bulundu.

Yapılan yardımlar ile ilgili konuşan Maltepe Mahalle Muhtarı Süleyman ÇETİN , “Tarihi bir dönemden geçiyoruz. Dünyayı ve ülkemizİ tehdit eden görünmez bir düşmanla mücadele ediyoruz. Bu mübarek günlerde hiç kimseyi yalnız çaresiz bırakmamak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Sadece 65 yaş üstüne değil tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalışıyoruz. 

Şu ana kadar çok sayıda aileye ulaştıklarını ve gıda kolisinin ardımlarının da devam ettiğini belirten Çetin, yardımlarının sürdüğünü ve hayırseverlerden gelecek destek oranında daha fazla aileye ulaşmayı hedeflediklerini dile getirdi.  

Ramazanın yardımlaşma ve dayanışma ayı olduğuna vurgu yapan Çetin, özellikle Ramazan ayında çalışmalarını artırdıklarını, ihtiyaç sahiplerinin bu ayda daha fazla yardıma muhtaç olduğunu aktardı.

RAMAZAN AYI HAYIR VE PAYLAŞMA AYIDIR

"Bu mübarek ayda neyi ne kadar yaparsak o kadar karşılık alırız. Peygamberimiz, (sav) efendimiz,” veren el, alan elden üstündür. Buyurmaktadır.  Veren el olmak her zaman önemlidir. Bu el kişiyi Allah´ın rızasına götürür. İnsanların sevgi ve saygısına muhatap kılar. Kazancı bereketli olur. Toplum içinde sevilen insan olduğu gibi, insanlık için iyi bir örnek kişi olur. Rahmet ayı Ramazan da, paylaşım, kaynaşma, huzur ve mutluluğa açılan bir penceredir Bu pencereyi iyi kullanmak lazım gelir. Bunun için hep birlikte mübarek ayın feyiz ve bereketinden yararlanma adına, elimizden geldiği kadar maddi ve manevi imkânlarımızı etrafımızda bulunan muhtaçların gereksinimlerinin tedarikinde değerlendirelim. Rahmet ayı Ramazanda her kes mutlu olsun. Ümmeti Muhammed huzur bulsun inşallah. Bu temenni ve dileklerimle Rahmet ve hayır ayı olan Mübarek Ramazan ayının ülkemize ve İslam âlemine huzur ve barış getirmesini Yüce Mevla´dan niyaz ederim."

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER