Mansur Yavaş'tan 'Sakarya' için acı sözler... 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2010 yılından bu yana Sakarya Nehrine atık su karıştığını açıkladı 

Mansur Yavaş'tan 'Sakarya' için acı sözler... 

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin dün gerçekleşen meclis toplantısında Polatlı dahil 13 ilçede ilçesinin asbestli borularının değiştirilmesi ve Tatlar Arıtma Tesisinin iyileştirilmesi için ASKİ’nin 360 milyon TL kredi kullanma talebini içeren komisyon raporu bir kez daha reddedildi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, toplum sağlığına dikkat çekerek, finansman kaynağının kabul edilmemesine tepki gösterdi. 

ATIK SU SAKARYA NEHRİNE KARIŞIYOR 
AKP ve MHP'nin tavrını "ipe un sermek" olan nitelendiren Yavaş, "Elimde daha önce ASKİ ve belediyeyle ilgili istenen kredi talepleri var. Onlarca defa alınmış. Hiçbirinde metraj istenmemiş. Metrajı verdik. Yaklaşık bedeli verdik. Tarım Bakanlığının Tatlar’daki tesislerin yetersiz olduğunu, 2010 yılından itibaren yapılması gerektiği halde yapılmadığını, zehir saçtığını, bunun da Polatlı’nın köyleri ile orada yetişen sebzeyi Ankaralı'nın yediği yönünde bir raporu var. Biz de ODTÜ’ye rapor tutturduk, Tatlar Tesisi ne kadar gecikirse oradan akan suyun Sakarya’ya karıştığı uyarısı var. Rapor bir an önce yapın diyor. Sakarya’ya karıştıktan sonra zaman zaman su sıkıntısı olunca İstanbul da Sakarya’dan aldığı arıtılmamış suyu içmek durumunda kalıyor. Bu kadar acil bir konu." dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2020, 11:39
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eski Sakaryalı
Eski Sakaryalı - 5 ay Önce

Mansur Yavaş gibi adamlar çok olsun kı ülke adam gibi yönetilsin. Allah ayağına taş degdirmesin. Aklını rantla bozmuş bu iktidarı da bir An önce Allâh bozguna ugratisın. 5 maske dağıtamayan adamlar ülkeni insanının can sağlığını hiçe saymalari bile mezarda ters dönmelerine yeter. Biat yalnızca Allahadir. Sakalları sarikla biat edenlere yazıklar olsun. Mübarek ramazanda bile iftira edip kulla hakkı yiyenlerin de Allâh iki yakasını bir araya getirmesin. Allah bu cennet ülkeyi arap bedevilerine peşkeş çekenlerı de yok etsin inşAllah.

Sakaryalı bir vatandaş
Sakaryalı bir vatandaş - 5 ay Önce

Ictigimiz suyu bile politika malzemesi yapıp, halkın zehirlenmesine göz yuman bir anlayış nereye hedeflendi bilemiyorum.Bu suyu içenler ıçinde onlara oy verenler yok mu?

Hasan geçin
Hasan geçin @Sakaryalı bir vatandaş - 5 ay Önce

Her yıl sakaryada balık ölümleri oluyor sebebide çok açık fabrikaların atıklar kimyasal onlardan oluyor bu fabrikada lara aritma yaptırın yabmazlarsa cezayı kesin herkese teşekürler ucuz siyaset yabmayalim Beyler

Semra
Semra - 5 ay Önce

Hadi onlar aldıkları talimata göre hareket ediyorlar da, ya oy verenler mutlumusunuz?

Recep ileri
Recep ileri - 5 ay Önce

Sakarya’yı da Mansur Yavaş düşünüyor

Selçuk
Selçuk - 5 ay Önce

Bence başkan haklı sakarya da hangi hizmet düzgünki ben ce sakarya akp dur demeli

Onay Soyhan
Onay Soyhan - 5 ay Önce

Sanki kendi işnini çözdünmü diyen vatandaş bayıldığın başkan diye oy verdiğinde unutma çay kuru çok iyi halletti geldi şimdi buraya sayenizdede şimdi sakaryayı çok güzel halledecek tabiki siz bu halletme işlerinde sende şimdiki başkanında çok beceriklisiniz.

Birgul  Ceylan
Birgul Ceylan - 5 ay Önce

Ben kendimi bildim bileli Sakarya nehrine pislik akardi zaten halende akiyor ordanda Karadenize....

Sakarya
Sakarya - 5 ay Önce

Sanki kendi işini çözdünde sakarya kaldı Allahım ağız verdin de konuşuyr


SIRADAKİ HABER