MBD'de deprem ve afet söyleşisi...

AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Milli Birlik Ve Düşünce Derneği (MBD) Genel Merkezinde deprem ve afetler hakkında bilgilendirmelerde bulundu

MBD'de deprem ve afet söyleşisi...

Milli Birlik Ve Düşünce Derneği Genel Merkezinde gerçekleştirilen konferansta AFAD (Afet ve Acil Durum) Sakarya İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş ile AFAD, deprem ve deprem farkındalığı hakkında konuştu. 
Deprem tarihi hakkında bilgi veren Hüseyin Kaşkaş, depremin her an olabileceğini, her daim hazırlıkta bulunmamız gerektiğini belirtti. Bir tek doğal afetin deprem olmadığını söyleyen Kaşkaş, her türlü afetin bilinmesinden bahsetti. 
Genel olarak binalara yerleşirken 2007 ve öncesi olan yapıtların deprem yönetmeliğine uygun olarak kontrolünün yapılması, tedbirlerin alınması gerektiğini, 2007 sonrası binalar için binaların deprem yönetmeliğine göre yapılmasının önemine değindi. 
Son olarak ise AFAD hakkında bilgiler veren Kaşkaş, isteyen bireylerin AFAD'ın resmi sitesinden üye olarak gönüllü olabileceğini ve gönüllülük kapsamında, temel afet bilinci, yangın tatbikatı, arama kurtarma, temel ilk yardımdan oluşan eğitimlerin verileceğini dile getirdi. 
Miili Birlik Ve Düşünce Derneği Sakarya İl Başkanı Hayati Özsipahi, AFAD’ı yakından takipte olduklarını, dernek olarak çalışmalarını ve enerjilerini takdir ettiklerini, her daim kurumun yanında ve AFAD gönüllüsü olmaya hazır olduklarını belirtti.
Konferansın sonunda ise AFAD Sakarya İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş ve Milli Birlik Ve Düşünce Derneği üyeleri ile hatıra fotoğrafı çekildi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 11:06
banner3
YORUM EKLE