MEFKURE ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ DEPREM MÜZESİ'NDEYDİ

Mefkure Anaokul öğrencileri tarafından Deprem Kültür Müzesi’ne bir ziyaret gerçekleştirildi. Depreme karşı bilinçlenen minikler, yapay depremi de yaşadı

MEFKURE ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ DEPREM MÜZESİ'NDEYDİ

Mefkure Anaokulu öğrencileri Deprem Kültür Müzesi’ni ziyaret etti. Depreme karşı, ‘Bilinçli öğrenciler ve bilinçli anne babalar’ parolasıyla çalışmalarını sürdüren Mefkure Anaokulu öğrencileri yaptıkları gezide depremden korunma yollarını öğrendiler. Yapay depremi yaşayan öğrenciler, geçmiş depremlerin fotoğraflarını inceledi.
DUYARLILIK
Gezinin ardından öğretmenlerinden bilgi alan öğrenciler, ailelerine deprem gerçeğini hatırlatmaya ve daha duyarlı olmaya davet etti. Mefkure Anaokulu Müdürü Merve Hücuptan gezi ile ilgili açıklama yaparak, “Dileriz ki yeni felaketler yaşanmaz. Ama ya yaşanırsa? Nasıl ki bundan sonra yağmur yağmayacak diyemeyiz, aynı şekilde depremin bir daha olmayacağını da söyleyemeyiz. Bizlere düşen eğitimli olmak ve tedbirimizi almak. Bu gezi ile deprem gerçeğini hatırlamak, ve bilinçli öğrenciler, bilinçli toplum olabilmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE