Meraklı’dan sert tepki!

Ulusal bir mizah dergisinde çıkan karikatür üzerine açıklama yapan Diyanet-Sen Sakarya Şube Başkanı Nihat Meraklı, “Manevi değerlerle mizah olmaz. Peygamberleri aşağılamak da kimsenin haddi ve hakkı değildir” diyerek sert tepki gösterdi.

Meraklı’dan sert tepki!

sakaryayenihaber.com –

Aylık mizah dergisi Komikaze'de yayınlanan Erdil Yaşaroğlu imzalı karikatürde Nuh Aleyhisselam ve İslami değerlerin aşağılandığını belirterek sert tepki gösteren Diyanet-Sen Sakarya Şube Başkanı Nihat Meraklı, “Peygamberler tüm insanlığın ortak değeridir. Peygamberleri mizah konusu yapmak onları aşağılamak kimsenin haddi değildir. Bunun basın özgürlüğü ile bir ilgisi yoktur. İnançlarımıza manevi değerlerimize yapılan bu saygısızlığı kınıyor, karikatürü yapanı, yayınlayanları Müslüman halkımızdan özür dilemeye davet ediyorum” dedi.

Söz konusu karikatürlerin “Dergilik” uygulamasında da yer almasını eleştiren Meraklı, “Biz Müslümanlar peygamberleri ayırt etmeyiz. Hepsi bizim peygamberimiz, Allah’ın elçileridir ve hiç birine hakaret edilmesine, aşağılanmasına izin vermeyiz. Kimse bir başkasının kutsalına, inançlarına hakaret edip basın özgürlüğüne, ifade özgürlüğüne sığınamaz” ifadelerine yer verdi.

Peygamberlere ve dini değerlerimize yapılan hakaretler karşısında hiçbir Müslüman’ın sessiz kalmayacağını belirten Meraklı, “Bizler sevgi ve merhamet dini İslam’ın temsilcileriyiz. Biz kimsenin peygamberine kitabına küfretmeyiz. Ne bizim ne de bir başka inanç grubunun inancına, kutsalına hakaret edilmesine de izin vermeyiz. Sağduyu ve aklı selimle güzel dinimizin bizlere öğrettiği hassasiyetle tepkimizi ortaya koymasını da biliriz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2020, 00:42
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet zor
mehmet zor - 5 ay Önce

Başkanın söyledikleri hissiyatımıza tercüman olmuştur.Teşekkür ederiz.