Mesire maskeli rant paylaşımı!

CHP Sapanca İlçe Başkanı Cengiz Çiçek  ilçe ormanlarında teleferik projesinin de dahil olduğu 500 dönüm kadarlık alanda, mesire adı altında büyük rant projeleri hazırlandığını belirterek bunlardan vazgeçilmesini istedi 

Mesire maskeli rant paylaşımı!

A, B VE C TİPİ MESİRE ALANI 
Cumhuriyet Halk Partisi Sapanca İlçe Başkanı Cengiz Çiçek, Sapanca ormanlarından teleferik projesinin dahil olduğu A tipi mesire alanı kiralamasının kötü bir başlangıç olduğunu, toplamda 500 dönümlük orman alanının mesire alanı olarak kiralanacağını bildirdi. Çiçek, Sakaryalı bir mühendislik firmasının belirlediği A.B ve C tipi mesire yerlerinin Orman Bölge’den ihale yoluyla kiralanması için çalışmaların sürdüğünü iddia etti.  
TELEFERİK BİR BAŞLANGIÇ 
İmara açılarak betonlaştırılan Sapanca ormanlarının uzunca bir dönem su fabrikaları tarafından talan edildiğini belirten Cengiz Çiçek “ Şimdide mesire alanı rantı yaratılmaya çalışılıyor. Teleferik bunun başlangıcı. Oradaki 61 dönümlük arazinin haricinde 440 dönüm kadar arazi için kiralama çalışmaları sürüyor. Bunları birilerinin paylaştığı yönünde duyumlar alıyoruz. Mesire maskeli bu rant paylaşımını engelleyeceğiz” şeklinde konuştu. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 18:46
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 7 ay Önce

İstanbullular nefes almak için sapancaya geliyordu. Böyle giderse biz de 10-15 yıl sonra boluya falan gideriz

SIRADAKİ HABER