Meydanda 4 yıl sonra yine tarihi bir Cuma namazı

Sakarya Demokrasi Meydanı’nda 2016 yılındaki Demokrasi Nöbetlerinin ardından bu kez de koronavirüs tedbirlerinin uygulandığı tarihi bir Cuma namazı kılındı 

Meydanda 4 yıl sonra yine tarihi bir Cuma namazı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadele kapsamında 19 Mart Perşembe günü itibariyle cemaatle namazların kılınmadığı Sakarya’da Demokrasi Meydanı başta olmak üzere belirlenen bahçeler, parklar ve camilerde Cuma namazı kılındı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 29 Mayıs Cuma günü Cuma namazının kılınacağının açıklanmasıyla birlikte Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Demokrasi Meydanı’nda vatandaşlar saf tuttu. Cuma hutbesini Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş irad ederken; namazı Orhan Camii İmam-Hatibi Alaattin Beşel kıldırdı. Abdest ve seccadelerini alan, maskelerini takan binlerce Sakaryalı sosyal mesafeye uyarak saf tutarken; Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya da Demokrasi Meydanı’nda Cuma namazı kılanlar arasında yer aldı. 
15 Temmuz 2016’daki FETÖ’nün darbe girişimi sonrasında Demokrasi Meydanında Demokrasi Nöbetleri tutulmuştu. Bu programlar sürerken, 3 hafta boyunca meydanda Cuma namazı da kılınmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 15:00
banner3
YORUM EKLE