MHP'Lİ ALİ RIZA ACARTÜRK'TEN AKP'Lİ ÜSTÜN'E SERT ELEŞTİRİ

Katıldığı radyo programında AKP Milletvekili Adayı Ayhan Sefer Üstün’e yüklenen MHP’li Acartürk, “Şeker Fabrikası’nı kurtarmak istiyor musunuz? Öyleyse yeşil alan ilan edin.

MHP'Lİ ALİ RIZA ACARTÜRK'TEN AKP'Lİ ÜSTÜN'E SERT ELEŞTİRİ

MHP Milletvekili Adayı Alirıza Acartürk, 89.3 Radyo Net’in ‘Hülya Sürücü ile Detay Seçim Özel Programı’na konuk oldu. Gündem ve 1 Kasım seçimleri ile ilgili değerlendirmede bulunan Acartürk, AKP Milletvekili Adayı Ayhan Sefer Üstün’ü eleştirdi. Üstün’ün kendisi için söylediği, “Kamer Genç olma, Alirıza ol. Karşıma gelirsen bu söylediklerin için gözünü benden kaçıracaksın. Sen eskiden böyle değildin. Sanırım açıklama metnini başkaları yazmış” şeklinde sözleri hatırlatan Acartürk, “Bu şehre yapılmayan hizmetler için elbette ki hesap sorma hakkımız var. Eğer dediğin gibi birilerine kafa eğecek olsaydım, Ersin Taranoğlu önünde, Nevzat Ercan önünde, bir Cevat Ayhan önünde kafa eğerdim” dedi.
ŞEKER FABRİKASI
Acartürk, Üstün’e şu sözlerle yüklendi: Ayhan benden yaşça küçük bir kardeşim. Keşke Ayhan geçmişteki hukukumuzu dikkate alıp, daha dikkatli konuşsaydı. Ben ağabeyim affediciyim, ama şehrimde eksik bırakılan bir şey varsa, veya halk sahipsiz bırakılmış ise, elbette ki hesap sorarım ve affedici olmam. Sayın Üstün “Şeker Fabrikası biz iktidara geldiğimizde de yoktu, şimdi de yok” diyor. Yahu APEK’lerde sabahlıyordunuz. Olmayan fabrika için mi sabahlıyordunuz? Hesabını sormayacak mıyız sandınız? Fabrikanın taşınması konusuna gelince, ‘Ne yapalım, orası özel sektör’ diyorsunuz. Şeker Fabrikası’nı kurtarmak istiyor musunuz? İstiyorsanız öyleyse yeşil alan ilan edin, o arsalar para etmez olsun. Bakın bakalım taşıyacaklar mı o zaman fabrikayı?
KAÇ VEKİL ÇIKAR?
1 Kasım’da AKP için 4 milletvekilliğinden ötesinin hayal olduğunu söyleyen Acartürk, “Beni tanıyanlar iyi bilir, altı dolu olmayan şeyler konuşmam. Boşuna konuşmam. AKP için 4’ten sonrası kritik değil, devam eden sistemde 4 ten sonrası AKP için bir hayal. Yüzde 25 ile yüzde 30 arasında Sakarya’da oy alacağımızı düşünüyorum. Yüzde 18 veya yüzde 20’lik bir oran da ülke geneli için çıkabilir” dedi. 
Kutluata yorumu
MHP Milletvekili Adayı Alirıza Acartürk, programda MHP’den iki dönem Sakarya Milletvekilliği görevinde bulunan Münir Kutluata ile ilgili de konuştu. Acartürk, “Münir bey iyi hizmet etti, ama vatandaşın ulaşılabilirlik noktasında yeterli olsa da, karşısında görme tanımında yetersiz kaldığını düşünüyorum. Kendisinin de içinde bulunduğu bir liste ile Sakaryalı seçmenlerin karşısına çıkmayı arzu ederdim” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE