MHP'Lİ ERKAL ETÇİOĞLU: RAYLIDA EN GERİ KALDIK

Büyükşehir Meclisi’nde konuşan MHP Grup Sözcüsü Erkal Etçioğlu, raylı sisteme neden hala geçilmediğini anlayamadığını belirterek, Bölgede raylı sisteme geçmeyen tek şehir burası. Minibüsçüleri aşamadık, kusura bakmayın” dedi

MHP'Lİ ERKAL ETÇİOĞLU: RAYLIDA EN GERİ KALDIK

Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda 81 madde görüşülerek karara bağlandı. Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın yönettiği oturumda gündem dışı konuşmalarda söz alan MHP Grup Sözcüsü Erkal Etçioğlu, Fenerbahçe’nin Sapanca Gölü kenarına yapmayı düşündüğü tesisleri sordu.
GÖL KORUMA BANDI
Etçioğlu,“Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ilimize geldi, sizi ve Büyükşehir Belediye Başkanımızı ziyaret etmiş. Sanırım kendisinin bir projesi var. Ben bu projeyle ilgili bilgi almak istiyorum. Göl kenarı olduğu için göl koruma bantlarının korunmasıyla ilgili gerekli titizliğin gösterilip gösterilmediği konusunu da öğrenmek istiyorum” dedi.
İŞADAMLARI GELİYOR
Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ise, “Serdivan’a her gün yatırım yapmak isteyen sanayici ve işadamları geliyor. Biz onların ne yaptığını öğrenmeden bir bilgi vermemiz doğru değil. Özellikle göl konusunda kuzey kıyısıyla ilgili süreci çok iyi biliyorum. Bizim niyetimiz kullan-koru dengesini sağlamaktır. Onların talebi kürekçilerle ilgili bir tesis yapmak” dedi.HUKUKA UYGUNSA
Başkan Alemdar, “İmar Kanunu’na ve Göl İçme Suyu Havza Yönetmeliğine uygun halde yapılabileceğine dair düşünceleri var. Biz de çalışmaların kriterlerimize, imar mevzuatımıza uyup uymadığına dair çalışma yapıyoruz. Henüz karar verilmiş değil. Talep ettiklerini göreceğiz. Hukuka uygunsa ve bize zarar vermeyecekse başlayacaklar” dedi.
KOMİSYONA HAVALE
Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nda İmar ve Bayındırlık Komisyonu’ndan gelen 1-32. maddeler ile Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen 33. madde komisyondan geldikleri şekliyle oybirliğiyle kabul edildi. 34-65. maddeler oybirliğiyle İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. İlave maddeler de komisyonlara havale edildi.
BELEDİYE BİNASI
2018 Mali Yılı Performans Programı’nın görüşülmesine ilişkin 74. madde için MHP Grubu çekimser yönde oy kullandı. MHP Sözcüsü Etçioğlu, programda belediye sarayının ve raylı sistemin olmamasını eleştirdi. Etçioğlu, “Büyükşehir Belediyesi’ne yakışır bir binanın konulması gerekmektedir. 2019’a da alınmayacak gibi görünüyor” dedi.
KAMU HİZMETİ
Ulaşımda raylı sistemin olmamasına değinen Etçioğlu, “Başkanımız gerekirse yapılacağını söylüyor ama bu işler birden yapmaya benzemez. Özellikle ulaşımda bir çok hatta zarar görünüyor. Kamu hizmeti yapıyorsanız karlılık ikinci atama atılabilir. Motorla araçlarla yapılan taşıma ile raylı sistem arasında yapılan taşımanın arasında beşte bir fark vardır” dedi.
TEK ŞEHİR BİZİZ
Etçioğlu, “Raylı sisteme neden hala geçilmediğini anlayabilmiş değilim. Bölgede raylı sisteme geçmeyen tek şehir burası. Biz niye en geri kaldık bunun cevabını bulmuş değilim. Projenin karlı olmadığını söylerseniz o zaman ulaşımdaki otobüslerde kar etmiyor. Bu sorunun cevabı verilmeli. Minibüsçüleri aşamadık, kusura bakmayın” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort