MHRS çöktü! Vatandaş isyan etti...

Sağlık Bakanlığına bağlı randevu hizmeti sunan Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) çöktü.

MHRS çöktü! Vatandaş isyan etti...

sakaryayenihaber.com -

Koronavirüs aşısı olmak için randevu almak isteyen vatandaşlar Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve e-Nabız üzerinden aşı randevu bölümüne ulaşamadı.. Binlerce vatandaş randevu almak için sisteme girince sistem cevap veremez duruma geldi.

İKİNCİ DOZ AŞILAMA

Aşılama sürecinde dün sağlık çalışanları için 2. doz, 70 yaş üstü için ilk doz aşıların uygulanmasına başlandı. 70 yaş ve üzerindeki vatandaşlar bugünden itibaren randevularını alıp ilgili kurumda aşı olabileceklerdi. Bu yaş grubunun da 28 gün sonra ikinci doz aşılarını olacağı duyurulmuştu.  Covid-19 aşılarının 65 yaş üzerine açılması ile birlikte, devletin randevu sistemi MHRS çökünce vatandaşlar randevu alamadı. Sisteme ulaşamayan vatandaşlar sosyal medyadan tepki gösterdi.

AÇIKLAMA

Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer, sistemde yoğunluktan dolayı sıkıntıların yaşandığını, en kısa sürede sorunun giderileceğini açıkladı.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2021, 22:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hidayet akkuzu
Hidayet akkuzu - 2 hafta Önce

Yeni MHRS yükledim, benden PAROLA soruyor göndermedilerki sorsun,sonra yaşlılar ne anlasın MHRS den, tv haberlerinden 65 yaş üstü sağlık kuruluşundan randevu alsınlar dendi bende AİLE hekimime gittim randevu alayım diye dedilerki MHRS den randevu alacaksın,hâlbüki aile hekimleri sınek avluyorlar bomboş, gelene yapsalarya AŞIYI.

SADETTİN TUTAR
SADETTİN TUTAR - 2 hafta Önce

71yasındayım bir türlü aşı randevusu alamadık halâ randevu alamıyorum .