Microsoft Türkiye yöneticileri SATSO'yu ziyaret etti

Microsoft Türkiye yöneticileri Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (SATSO) ziyaret etti.

Microsoft Türkiye yöneticileri SATSO'yu ziyaret etti

SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Günay Güneş yaptığı açıklamada, teknolojinin hızla geliştiğini, sistemin gerisinde kalmamak için gayret etmek ve fırsatları değerlendirmek gerektiğini söyledi.

Güneş, teknoloji hizmetlerinin değerlendirilme aşamasında sadece ticari anlamda düşünmenin doğru olmadığını belirterek, şöyle konuştu:

"Hizmetin devamlılığı esastır. Doğru yazılımların doğru içerik ve amaçla kullanılması çok önemli. Teknolojiyi anlayarak, doğru kullanmanın ve gelişmeleri yakından takip etmek iş dünyasına birtakım artılar getiriyor. Günümüzün rekabetçi iş dünyasında değişimi öğrenmek, planlamak ve uygulamak bir işletmenin uzun dönemde yaşamını sürdürmesi ve başarısı için en önemli öncelik olarak görülmektedir. Bu değişimin itici gücünü teknolojik gelişmeler oluşturmaktadır. Dolayısıyla, bilişim sektörünün iyi anlatılarak iyi anlaşılarak uygulanması bir kat daha önem arz ediyor. Bu bağlamda bilişim konusunda çalışmaları takdirle karşılıyoruz."

Microsoft Türkiye Yöneticisi Yavuz Buruk da gelişen teknolojiyle iş dünyasının değişim ve dönüşüm sürecine girdiğini ifade etti.

Buruk, teknolojinin iş dünyası üzerinde karmaşadan ziyade hayatı kolaylaştırdığını ve sistematik bir altyapı oluşturduğuna işaret ederek, "Teknolojinin avantajları iyi anlatılması gerekiyor. Sakarya’da bölgesel stratejik çalışmalar yapmak istiyoruz. ’Gelecekle buluşma’ konulu toplantılar düzenleyerek iş dünyasına teknolojiyi doğru kullanmanın getirdiği avantajları anlatıyoruz. Sakarya’da da SATSO işbirliğiyle yapılan çalışmaları ve uygulanması konusunda doğru bilgilendirme yapılırsa güzel bir sosyal sorumluluk projesi olur kanısındayım" ifadesini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER