MİDE KÜÇÜLTME AMELİYATIYLA ESKİ SAĞLIKLARINA KAVUŞTULAR

Kilo nedeniyle yürüme kaybına uğrayan Bursalı iki hasta, SAÜ Eğitim ve araştırma Hastanesinde yapılan mide küçültme ameliyatıyla, eski sağlıklarına kavuştu.

MİDE KÜÇÜLTME AMELİYATIYLA ESKİ SAĞLIKLARINA KAVUŞTULAR

İKİ HASTA
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  mide küçültme (Sleeve Gastrektomi ameliyatları yapılmaya başlandı.  Genel Cerrahi Kiniği doktorlarından Prof.Dr.Birol Bostancı gözetiminde Doç. Dr. Kerem Karaman tarafından gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla Nezaket Sağlam (60) ve Ayşenur Sırtmaç (47) isimli hastalar sağlıklarına kavuşturuldu. Bursada yaşayan kalbine üç kez stand takılan 107 kg. olan Nezaket Hanım ve kalp, tansiyon, şeker hastası 107 kg. Ayşenur Hanım, aldıkları kilolardan dolayı yürüyemez hale gelen her iki hastada, SAÜEAH’ta yapılan ameliyatla sağlıklarına kavuşarak, yürümeye başladı.
SEAH’TA BAŞLADI
Her iki hastanın da sağlığını kavuşmasını sağlayan Doç. Dr. Kerem Karaman: “Bu cerrahi yöntem,  günümüzde diyet ya da egzersizle kilo vermede başarısız olan hastalarda tedavi amacıyla giderek yaygın olarak uygulanmaya başlandı. Mide küçültme ameliyatı' olarak bilinen ameliyatlara hastanemizde başlamış bulunmaktayız.  Bu ameliyat, cerrahi girişimler arasında en fazla uygulanan ameliyat yöntemidir. Tercih edilmesinin başlıca nedeni, ameliyat tekniğinin basit olması, yan etkilerinin diğer ameliyat türlerine göre daha az olması ve 6 ay gibi kısa sürede vücut ağırlığının %40-50 civarında zayıflamaya imkân vermesidir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE