“Mihenk taşı”

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile yayınladığı mesajında,

“Mihenk taşı”

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile yayınladığı mesajında, “Kahraman Türk milletimizin Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde büyük bir azim ve inançla kazandığı Büyük Zafer’in 97. yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz” dedi.
Durmuş’un mesajı şöyle; “30 Ağustos Zaferi; Türk ordusunun ve Türk milletinin var olma mücadelesinin önemli mihenk taşlarından biridir.  Bu zafer vatan topraklarını kutsal bilerek ülkesini işgalcilerden elbirliği ile kurtaran, Rabbine sığınan Türk milletinin, şehitlerimizin kanı ile yoğrulmuş bağımsızlık sembolü olan bayrağımızın semalarımızda her daim dalgalanacağının, dinimizin temel taşlarından olan ezan seslerinin ebediyen süreceğinin dünyaya ilan edildiği kutlu bir zaferdir.

Usta şair Necip Fazıl Kısakürek bize ait olan bu yüce duyguyu ne güzel dile getirmiştir; 

Denildi mi bir yerin adına Türk beldesi Gözüm al bayrak arar, kulağım ezan sesi

97.yılında milletçe bir bütün olmanın gururuyla yetiştirdiğimiz çocuklarımıza ve gençlerimize bırakacağımız büyük emanetin imzasının atıldığı bu kutlu zafer gününde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, gazilerimizi, mukaddes vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyor, vatandaşlarımızın ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2019, 11:46
banner3
YORUM EKLE