Milletvekili Çelik Arifiye'de incelemelerde bulundu

AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukuçu ve İlçe Başkanı Ethem Çınar’la birlikte Arifiye’yi köy köy dolaşıp vatandaşla sohbet etti.

Milletvekili Çelik Arifiye'de incelemelerde bulundu

Geçtiğimiz günlerde Kışlaçay, Doğançay, Boğazköy ve Mollaköy’de Arifiye Belediyesinin yaptığı çalışmaları ve projeleri inceleyen Çelik, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’dan çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı. Projeleri yerinde inceleyen Çelik, köy kahvelerinde vatandaşlarla bir araya gelerek vatandaşın sorunlarını dinleyerek, dilek ve şikayetleri ise bir bir not aldı. Boğazköy ve Mollaköy civarındaki göletlerde incelemelerde bulunan Çelik, bu göletlerin düzenlenerek, vatandaşın dinlenebileceği, balık tutabileceği ve çeşitli müsabakaların düzenlenebileceği su parkları haline getirilmesi düşüncesi içinde olduklarını ifade etti.
Göletler bölgesinde Milletvekili Hasan Ali Çelik’i gezdiren Başkan İsmail Karakullukçu bu bölgede hayata geçirmeyi planladığı projeler hakkında bilgi verdi.
Milletvekili Çelik, bu bölgedeki göletlerin düzenlenerek, daha sonra Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Rüya Projeyle birleştirildiğinde ortaya devasa büyüklükte bir park çıkacağını belirtti. Çelik, “Şuan çalışmalar fizibilite ve projelendirme aşamasında. AK Parti hükümeti ile birlikte, yıllardır Adapazarı’nın hemen yanında sesiz sedasız akışına bırakılan Sakarya Nehri’nin ve çevresinin düzenlenmesi ve Hidroelektrik Santrali Projesi ile Sakaryalının hizmetine sunulacak. Rüya Projenin hemen yanına inşa edilecek Sakarya stadyumu ile birlikte, bu bölge adeta cazibe merkezi haline gelecek, Sakarya’nın çehresini değiştirecektir. Arifiye Belediyesi tarafından yapılan Gölbaşı Park, Serdivan Belediyesi tarafından yapılan Gölpark, Kent Park, ilçe merkezlerindeki meydanlar, kültür merkezleri, spor kompleksleri, bilgi evleri, alışveriş merkezleri son yıllarda Sakarya’YA adeta çağ atlatmıştır" dedi.
Başkan İsmail Karakullukçu da yaptığı açıklamada, "Belediye Başkanı arkadaşlarım adına, tüm çalışma ve projelerimizde bizlere destek vererek Ankara’da Bakanlıklar nezdinde yaptığımız girişimlerde bizlere her türlü desteği veren Sayın Milletvekillerimize, İl Başkanımıza ve büyüklerimize çok çok teşekkür ediyoruz. Hayata geçirilen tüm hizmetler ve projeler birlik, beraberlik ve ekip ruhu ile ülkemizde neler yapılabileceğini dost düşman herkese göstermektedir" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER