MİLLETVEKİLİ İSEN ERDOĞAN'IN BALKAN TURUNDA

AKP Milletvekili İsen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ukrayna ve Sırbistan ziyaretlerine katıldı. İsen, heyetler arası görüşmelere katılırken, ziyaretlerde de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşlik etti

MİLLETVEKİLİ İSEN ERDOĞAN'IN BALKAN TURUNDA

AKP Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ukrayna ve Sırbistan ziyaretleri heyetinde Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı ve Balkan uzmanı olarak yer aldı.1981-1983 yıllarında Belgrad Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak çalışan İsen, Belgrad’da gerçekleştirilen heyetler arası görüşmelere katılırken, Tarihi Kalemeydan ve Bayraklı Cami ziyaretlerine de katıldı.
GÖNÜL COĞRAFYAMIZ
Milletvekili İsen, Balkan ülkelerinin Türkiye’nin gönlünde apayrı bir yeri olduğuna dikkat çekti. İsen, “Balkan ülkeleri bizim gönül coğrafyamızın en önemli bölgelerinden birisidir. Türkiye çevresinde istikrarlı bir yapı oluşturma gayreti içindedir. Bu dileğimizin Balkanlarda da geçerli olmasını arzu ediyoruz” dedi. Özellikle Belgrad ve Novi Pazar’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gösterilen yoğun ilginin beklenen bir gelişme olduğunu belirten İsen, “Cumhurbaşkanımızın nasıl bir dünya lideri konumunda olduğunu bu bölgelerde çok daha iyi hissediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER