MİLLETVEKİLİ İSEN'DEN BAŞKAN TOÇOĞLU'NA ZİYARET

Büyükşehir Belediyesi Ekim Kültür Sanat Sanat etkinlikleri ‘Sultanların Sanata Yansıyan İzleri’ isimli sergi ve söyleşi ile devam etti. Milletvekili İsen, kültür sanat altyapısında gerçekleştirdiği hizmetler nedeniyle Başkan Toçoğlu’na teşekkür etti

MİLLETVEKİLİ İSEN'DEN BAŞKAN TOÇOĞLU'NA ZİYARET

Büyükşehir Belediyesi Ekim Kültür Sanat faaliyetleri ‘Sultanların Sanata Yansıyan İzleri’ isimli sergi ve söyleşiyle devam etti. Sakarya Sanat Galerisi’nde gerçekleşen etkinliğe AKP Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda sanatsever katıldı. Program sergi açılışının ardından söyleşi ile devam etti.
KÜTÜPHANE İLE TAÇLANACAK
Programın açılış konuşmasını yapan Milletvekili İsen, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu Sakarya’daki kültür sanat altyapısı konusunda önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Bu anlamda Sakarya’mız Türkiye’ye örnek gösterilebilecek nitelikte. Bu gibi faaliyetler inşallah büyük bir kültür merkezi ve kütüphane ile daha da taçlanacak. Bu kültür aslında bizim tarihimizde olan bir kültür. Osmanlı padişahları şairdi ve şairleri koruyorlardı. Sanatın gelişmesine katkı sağlıyorlardı. Osmanlı hanedanın neredeyse tamamı şiir yazmıştır. Osmanlı padişahları nesir ustasıydılar, Hat ile uğraşanlar vardı, musiki ile uğraşanlar vardı. Osmanlı padişahlarının önemli bir kısmı da bestekârdır. Yani Osmanlı’da kültürü ve sanatı koruma ve kollama vardı. Bizzat onu yaşama vardı. Bugün ise bu geleneği şehrimizde sürdürüyor olmamızdan gurur ve mutluluk duyuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER