MİLLETVEKİLLERİ TAM KADRO HASTANE İÇİN BAKANA GİTTİLER: BİN YATAKLI İÇİN İŞLEM TAMAM

Alandüzü-Karapınar arasında tahsis edilen 400 dönümlük araziyle ilgili AKP Sakarya Milletvekilleri, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ı ziyaret etti. Sadece YPK yazışmaları kalan Hastanenin kısa sürede ihale edilmesi planlanıyor

MİLLETVEKİLLERİ TAM KADRO HASTANE İÇİN BAKANA GİTTİLER: BİN YATAKLI İÇİN İŞLEM TAMAM

TAHSİS, ÇED, İMAR HAZIR
Alandüzü ve Karapınar Mahalleleri arasındaki ormanlık arazinin hastane yapımı için tahsis işlemlerinin tamamlandı. 400 dönümlük arazide inşa edilecek bin yataklı hastanenin ÇED raporunun ve  imar planlarının hazırlanmasının ardından AKP Sakarya Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Ali İhsan Yavuz Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli ve Prof. Dr. Mustafa İsen,  yeni Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ı ziyaret etti. 
İHALE ÇOK KISA SÜREDE
Görüşmeyle ilgili bilgi veren AKP Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün Bakan Demircan’a bin yataklı hastaneyle ilgili bugüne kadar yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdiklerini ve bundan sonraki süreçle destek istediklerini söyledi. Üstün “ Sayın Bakanımızın yakın ilgisini gördük. Yüksek Planlama Kurulu’yla yazışmaların derhal yapılması ve yakından takip edilmesi emrini verdi. Çok kısa sürede ihale aşamasına geleceğiz” dedi.
KAMU-ÖZEL ORTAKLIĞI
Üstün hastanenin toplamda 2 bin dönümlük bir arazinin içinde yer alacağını belirtirken “Burası zemin ve ulaşım açısından çok uygun. Yeni otobanın altından da ulaşım sağlanacak. Büyükşehir Belediyemiz yollarının yapımını üstlendi. İleride modüler sistemle inşa edilecek hastanenin kapasitesi çok rahat arttırılabilir. Kamu-özel ortaklığı sistemiyle inşa edilecek hastane bu şehrin sağlık sorunlarını önemli ölçüde çözecek” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort