Milli Emlak 8 arsayı satıp, 5 iş yerini kiralayacak

Sakarya Milli Emlak Müdürlüğü konut imarlı 8 arsanın satışı ve 5 iş yerinin kiralanması için ihaleye çıkıyor. Arsa satışlarından 1 Milyon liranın üzerinde gelir bekleniyor 

Milli Emlak 8 arsayı satıp, 5 iş yerini kiralayacak

sakaryayenihaber.com - 

Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü, mülkiyeti hazineye ait olan çok sayıda arsa ve iş yerininin satış ve kiralanması için ihaleye çıkıyor. 

Satış ilanına göre Arifiye Neviye Mahallesi'nde iki arsa, Fatih Mahallesi'nde bir arsa, Adapazarı 15 Temmuz Camili ve Karaman mahallelerinde birer arsa, Ferizli Koyunağılı Mahallesi'nde bir tarla, yine Ferizli'de iki arsa ihaleyle satılacak. İmar durumları 'konut alanı' olarak görülen arsaların satış ihalesi, 25 Aralık Çarşamba günü Milli Emlak Müdürlüğü'nde yapılacak. 8 arsanın toplam tahmini satış bedeli ise yaklaşık 1 Milyon 160 bin lira olarak belirlendi. 

5 İŞYERİ DE KİRALIK 

Milli Emlak Müdürlüğü 5 iş yerinin kiralanması için de yine 25 Aralık Çarşamba günü ihale düzenleyecek. K5 yıllığına kiralanacak iş yerlerinin yerleri ve vasıfları ise şu şekilde: 

Serdivan Çubuklu Mahallesinde paintball alanı, 15 Temmuz Camili Mahallesi'ndek Resmi Daireler Kampüsündeki 25 metrekarelik bir iş yeri, Adapazarı Dağdibi Mahallesi'ndeki tarım alanı, Ferizli Koyunağılı mahallesi'nde bir kahvehane, Erenler Değirmendere Mahallesi'nde bir çay bahçesi. 

Kiralanacak 5 iş yerinin yıllık kiraları ise yaklaşık 42 bin lira olarak belirlendi. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 21:12
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER