Milli Tren için bir tarih de Atalay'dan!

TÜVASAŞ’ta üretimi devam eden ve bugün raylara inmesi beklenen Milli Elektrikli Treni üretim yerinde ziyaret eden Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Ağustos ayında test sürüşlerin başlayabileceğini, 29 Ekim’de de trenin yollarda olabileceğini söyledi 

Milli Tren için bir tarih de Atalay'dan!

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş.’de (TÜVASAŞ)’ta üretilen Milli Elektrikli Tren Seti’ni 29 Mayıs İstanbul’un Fethinin 567’nci yıl dönümünde ziyaret eden Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, raylara inme töreninin iptal edilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Atalay, Milli Elektrik Tren setinin ilk adımının 7 yıl önce atıldığını ve trende sona gelindiğini vurguladı. 
“TEST SÜRÜŞLERİ AĞUSTOS’TA BAŞLAR”
29 Mayıs’ta İstanbul’un Fethinin 567’nci yıldönümünde TÜVASAŞ’ı ziyaret etmek istediğini vurgulayan Başkan Atalay, “Bu treni görmek istedim. Yapılış aşamasını izleme imkanı buldum. 2012 yılının sonunda başladık, 5 bakan değişti ve hepimizin arzusu yurt dışından aldığımız trenler yerine bu trenleri bu ülkede yaparak kullanmaktı. Bugün geldiğimiz nokta da yolun sonu. Gönül arzu ediyordu ki; bugün bu tren yola inseydi ve hareket etseydi ancak buna imkan olmadı. Arzumuz kısa zaman içerisinde Ulaştırma Bakanımızın gelerek bu treni raylara indirir. Zannediyorum ki Ağustos ayında test sürüşleri başlar ve 29 Ekim’de bu tren yollarda olur. Bu tren bu ülkenin hizmetine sunulacak, bugüne kadar bu trenin yapımında emeği geçen herkese teşekkürler” ifadelerini kullandı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2020, 09:46
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER