Milyonluk tesis ile ilgili şoke eden iddia!

Hendek Belediyesi eski Başkanı Ali İnci döneminde yapılan ve kendisinin övgüyle bahsettiği milyonluk Ticaret Merkezi’nin tapu ve ruhsatının olmadığı iddia edildi. 

Milyonluk tesis ile ilgili şoke eden iddia!

sakaryayenihaber.com -

Hendek Belediyesi tarafından 2002 yılında temeli atılan ve 7 yılda tamamlanan Hendek Ticaret Merkezi hakkında şok bir iddia ortaya çıktı. Hendek Belediyesi eski başkanı Ali İnci’nin her fırsatta övgüyle bahsettiği ve milyonluk tesis olarak gösterilen Ticaret Merkezi’nin tapusunun ve ruhsatının olmadığı iddia edildi. 

PARASI ESNAFTAN TOPLANDI

Milli Emlak’a ait araziye o yıllarda ilk olarak pazar yeri yapılmış ve o dönem kamu yararı gerekçesiyle buna izin verilmişti. Geçen zaman içinde eski Başkan İnci tarafından bu alana ek hizmet binaları, konferans salonu, iş hanları ve dükkanlar yapılarak Ticaret Merkezi adı verildi. Ayrıca bu tesisin parasının esnaftan toplanarak yapıldığı öğrenildi.

TAPUSUNU ALMAK İMKANSIZ

Belediyeye ekonomik kazanç olarak gösterilen bu tesiste yer alan dükkanların ihaleyle kiralanması bile mümkün olmazken, yasal olarak hiçbir işlem yapılamıyor. Ticaret Merkezi’nin yasal zemine oturması halinde Milli Emlak, merkezi belediyeye satabilir veya kiralayabilir bilgisine ulaşıldı. 

ÖRNEK MODEL NASIL OLUYOR?

Ali İnci tarafından her defasında Türkiye’ye rol model olarak gösterilen Hendek Ticaret Merkezi yasal bir statüye kavuşturulmak istendiğinde belediyenin kiracı olma durumunun ortaya çıkması şaşırttı. 200 milyon liralık dükkan ve gayrimenkul satışı yaptığı iddia edilen Ali İnci’nin, ‘belediyeye yatırım’ olarak gösterdiği bu yapının perde arkası şok etti. Mehmet KAVİS 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 18:23
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hendekli
Hendekli - 5 ay Önce

O kadar da değildir. ya bence yalan söylüyorsunuz. Ne demek tapusuz ve ruhsatsız. Başkan öyle şeyler asla yapmaz

Bir bilen
Bir bilen - 5 ay Önce

Ne var bunda şimdi bir eser var ortada anlatsın otursun çözsünler adam yapmış teslim etmiş

hendek sevdalısı
hendek sevdalısı - 5 ay Önce

Arkadaş neler dönüyor biz anlamıyoruz. Bi açıklama yapılsın