Minik Yusuf için beklenen ilaç geldi ama...

Sakarya'da doğduktan sonra Fosfor Metabolizması teşhisi konulan uzun süredir tedavi gören 1 yaşındaki Yusuf Bozkurt için beklenen ilaç geldi fakat minik çocuğun yoğun bakımda olması nedeniyle ilaç tedavisi henüz gerçekleşmedi.

Minik Yusuf için beklenen ilaç geldi ama...

sakaryayenihaber.com

Adapazarı ilçesine bağlı Şeker Mahallede yaşayan İbrahim ve Naciye Bozkurt çiftinin en küçük çocukları olan Yusuf Bozkurt, doğduktan sonra 7 ay boyunca yoğun bakımda kalmıştı. Fosfor Metabolizması Bozukluğu teşhisi konan ve bu yüzden yoğun bakımda cihazlara bağlı olarak yaşamını sürdüren minik Yusuf için doktorlar 14 gün içinde öleceğini söylemiş ancak Yusuf hayata tutunmuştu. Sakarya Valiliği tarafından daha öncede başlatılan yardım kampanyasında toplanan para ile ilacı temin edilen Yusuf, 3 haftadır ilacının gelmesini bekliyordu.

Geçtiğimiz günlerde fenalaşan minik Yusuf, tekrardan yoğun bakıma alınmıştı. Yoğun bakımda tedavi gören minik Yusuf için beklenen ilacın geldiği fakat yoğum bakımda olması nedeniyle ilaç tedavisinin uygulanamadığı öğrenildi.

Konuyla ilgili Sakaryaspor sosyal medya hesaplarından, "#YusufunSiyahınaYeşilOl etiketiyle öncülük ettiğimiz kampanyada minik Yusuf'un ilacının geldiğini büyük mutluluk öğrenmiş bulunmaktayız. Ancak Yusuf yoğun bakımda olduğu için ilaç maalesef verilememekte. Minik kardeşlerimize Allah'tan şifa diliyor, sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı tekrardan taahhüt ediyoruz." şeklinde açıklama yapıldı.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2019, 21:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER