'MOBİLYADA ÖNCÜ SAKARYA'

SAMİKOP’un genel kurulunda konuşan Vali Nayir, “İnşallah bir zamanlar mobilya alanında öncü olan Sakarya’da bu sektörün yeniden canlanmasına sebep olacak bir yapılanma gayretinin başarısını izleriz” dedi

'MOBİLYADA ÖNCÜ SAKARYA'

Vali Ahmet Hamdi Nayir, kısa adı SAMİKOP olan Sınırlı Sorumlu Sakarya Mobilya İmalatçıları Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin 2. Olağan Genel Kurul toplantısına katıldı. SATSO konferans salonunda gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısına Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ertuğrul Kocacık ve üyeler katıldı.
İHTİSASLAŞMA VURGUSU
SAMİKOP Başkanı Lütfi Sunman mobilya denince Kayseri ve İnegöl’ün, tekstil deyince Bursa ve Denizli’nin akla gelmesindeki başarının birlik ve beraberlik anlayışı ile ihtisaslaşmaktan geçtiğini belirterek, Sakarya’nın bu sektördeki hak ettiği yeri alabilmesi için kendilerinin de var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. Kaynarca Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin yanındaki arsada 168 adet imalathanenin plan tadilatının yapıldığını, buna dair plan ve projelerin hazırlandığını ifade eden Sunman, SATSO ve üniversite ile birlikte çalışacaklarını, sektör olarak birlikte olmaları halinde Kaynarca’nın mobilya sektörünün lideri olacağına inandıklarını söyledi.
ÖNEMLİ ADIMLAR ATILDI
Yıllar önce Sakarya’nın Doğu Marmara ve Batı Karadeniz gibi bölgelerin mobilya üretim merkezlerinden birisi olduğunu belirten SATSO Başkanı Akgün Altuğ, son zamanlarda tekrar o günlere dönmek üzere mobilya alanında Kaynarca’da önemli adımlar atıldığını, hem makine hem de mobilya alanlarında İhtisas OSB’lerin İlimize ve ülkemize büyük katkı sağlayacağını söyledi.GÜZEL BİRLİKTELİK GÖRDÜM
Toplantıda konuşan Vali Nayir ise, kongre salonunda güzel bir birlikteliği gördüklerini belirterek, “Bir tarafta İhtisas OSB, öbür tarafta da bir kooperatif aracılığıyla oluşturulan önemli bir birliktelik var. İnşallah bir zamanlar mobilya alanında öncü olan İlimizdeki bu sektörün yeniden canlanmasına sebep olacak bir yapılanma gayretinin başarısını izleriz. Bizim açımızdan üretim sağlayacak, istihdam sağlayacak, katma değer sağlayacak hatta ihracata yönelik döviz sağlayacak her konu önemlidir, arkadaşlarımızın bu konudaki gayretlerini biz de kıymetli buluyoruz. Daima yanınızda olduğumuzu bilmenizi istediğim için bu genel kurula da katılmak istedim. Çalışmalarınızın başarılı olmasını, hedeflerinize en kısa zamanda en iyi şekilde varmanızı, ortak kararlar ve ortak uygulamalarla ilimize güzel örnekler kazandırmanızı diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından Divan Kurulu seçimi yapılarak SAMİKOP’un 2. Olağan Genel Kuruluna geçildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER