MORALLE KANSERİ YENDİ

Adapazarı’nda KOSGEB'den aldığı hibe krediyle açtığı kebapçı dükkanda çalışarak geçimini sağlayan Hanife Acar, hastanedeki tedavisi ve iş yerinde bulduğu moral sayesinde 3 yıl önce yakalandığı akciğer kanserini yenmeyi başardı

MORALLE KANSERİ YENDİ

Sakarya'da, akciğer kanserine yakalanmasına rağmen KOSGEB'den aldığı hibe krediyle açtığı kebapçı dükkanda çalışarak evine katkıda bulunan Hanife Acar (40), hastanedeki tedavisi ve iş yerinde bulduğu moral sayesinde sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.Adapazarı’nda 3 yıl önce rahatsızlanarak Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine giden Acar, tedavi sonrası akciğer kanseri olduğunu öğrendi. Ailesiyle büyük üzüntü yaşamasına rağmen hayata küsmeyen Acar, bir yandan kemoterapi tedavisi gördü bir yandan da KOSGEB'den aldığı hibe krediyle kendisine kebapçı dükkanı açtı. Çalışanlarıyla her gün dükkanında müşterilerine pide, kebap ve dönerleri hazırlayan Hanife Usta, gördüğü tedavi ve iş yerinde bulduğu moral sayesinde yeniden sağlığına kavuştu.
MEYDAN OKUDU
Hanife Acar, 3 yıl evvel hasta olduğunu öğrenince ilk başta hayatın artık kendisi için bittiği yönünde şeyler düşündüğünü fakat pes etmediğini anlattı. Hastalığı yenmek için çok kararlı olduğunu dile getiren Acar, "En büyük destekçim de KOSGEB oldu. Hastalığı yenmek için bir hedef belirlemiştim, dükkan açacaktım. Araştırma içerisine girdim ve KOSGEB kurslarına katıldım, oradan hibe kredisi alarak kebapçı dükkanı açtım. Dükkanımı açtığımda kendimi tamamen işime verdim. İş yerimde hem çalışıyorum hem de kanser tedavisini görmeye başladım. Kendimi işime odakladım ve hastalığımı unutmaya çalıştım." diye konuştu.
PSİKOLOJİK MORAL
İş yerindeki ustasının kendisine hep moral verdiğini ifade eden Acar, şunları kaydetti: "Hastalığım boyunca bana devamlı yardımcı olmuştur, kendisinden Allah razı olsun. Hastalığı gayretle azimle yenmeyi başardım. Allah'ın yardımıyla hastalığımızı yendik, işimizi de yaptık. KOSGEB desteğiyle çalışarak ikinci şubemizi bile açtık. Kansere resmen meydan okuyarak onu bitirdim"

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER