Muayene isyanı! Ne yaptıysa da geçemedi...

Hendek'te yaşayan Salih Çakallı, kendisine ait minibüsü muayeneden geçirmek verdiği zorlu mücadeleyi haber hattımızla paylaştı

Muayene isyanı! Ne yaptıysa da geçemedi...

Hendek'te yaşayan Salih Çakallı, kendisine ait minibüsü muayene için Tüvtürk'e götürdü. Burada aracın kusur tespitini alan Çakallı, eksikleri gidermek için ayrıldı.

Çakallı'ya geri döndüğünde, iddiaya göre bu kez de farklı sorunların tespiti yapılarak "muayeneden geçemez" cevabı verildi. İkinci kez belirtilen sorunları da çözdüğünü ve geri döndüğünü ifade eden adam, üçüncü kez gittiğinde yine farklı sebeplerle muayeneden geçemeyeceği söylenince isyan etti.


3 kez muayene giriş ücreti ödediğini öne süren Çakallı, yaşadığı sıkıntıyı Sakarya Yenihaber Whatsapp İhbar Hattı(0531 209 49 49)'na mesaj olarak gönderdi.

O mesaj şöyle:

"Tüvtürk şikayetçiyim. Ben münibüs götürdüm muayne istasyona 08.12.2020 'de muneye girdim bana ağır kusurlarımı söylediler ağır kusurlarımı yaptırdım muane06.01.2021 tekrarına girdim bu seferde başka kusur buldular el freni frenleme etkisi yeterli değil dediler ve beni munede bırak tılar tekrar aynı gün ıçinde 06.01.2021terar ikinci ücret ödedim busefer el freni yaptırdım bana busefer lastiklerden bıraktilar ilk muayne geçtiğim halde ikinci munede lastiklerden gecirmediler bıraktilar ve ben bunun yüzün den ikinci muane tekrarı yapacam busefer de hangi bahane bulacaklar bilmiyorum. Servis elemanlari birisi geçirdigi halde aynı şeyden diyeri bırakıyor burda tekrar tekrar ücret oddetiriyorlar bu durumda  şikayetçiyim."

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 13:00
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Demirkol
Ömer Demirkol - 3 hafta Önce

Muayene tekrarında süresi içinde gidilince ücret alınmıyor. Siz sureti mi geçirdiniz? Yoksa haksız bir ücret alınmış olur.