MUHTARLAR VE STK TEMSİLCİLERİ 1000 YATAKLI HASTANE İÇİN KONUŞTU: HASTANENİN
 YERİ DEĞİŞMESİN

Yenikentli muhtarlar ve STK temsilcileri bin yataklı hastanenin ilk planlandığı gibi Alandüzü’nde yapılmasını istedi. Yenikentliler hastane yeri tartışmalarının yapımını geciktirdiği görüşünde

MUHTARLAR VE STK TEMSİLCİLERİ 1000 YATAKLI HASTANE İÇİN KONUŞTU: HASTANENİN
 YERİ DEĞİŞMESİN

MUHTARLARDAN ZİYARET
Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik, Korucuk Mahalle Muhtarı Cevdet Koçak ve Yenikent Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Fikri Aslan, gazetemizi ziyaret ederek Genel Yayın Yönetmenimiz Sezai Matur ile görüştü. Muhtarlar ve Arslan, bin yataklı hastanenin ilk planlandığı gibi Alandüzü ile Evrenköy arasındaki 400 dönümlük alana yapılmasını istediklerini söyledi.
YÜCE KARŞI ÇIKMIŞTI
Eski başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından sözü verilen bin yataklı hastanenin yeri Alandüzü olarak belirlenmesine rağmen, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce geçen ay yaptığı açıklamada hastane için yeni yer arayışında olduklarını açıklamıştı. Yüce, “Nereye gitsek, yerin hastane için uygun olmadığı ve çok uzak olduğu söylendi. Bir kişi bile burası uygundur demedi” açıklamasında bulunmuştu.
ALANDÜZÜ’NE YAPILSIN
Yenikentli STK temsilcileri ve muhtarlar ise hastane için yeni yer arayışına karşı çıktı. Yenikentliler, “Hastanenin yeri olarak Alandüzü belirlenmişti ama şimdi yeni yer arayışına girildi. Yeni tartışmalar hastanenin yapımını geciktiriyor. Sakarya’nın sağlık alanında bir dakika kaybedecek vakti yok. Hastanenin yeri değişmesin. Bin yataklı hastane o bölgeye de canlılık getirecektir” yorumunda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER