MUHTARLARA AFET EĞİTİMİ VERİLDİ

AFAD tarafından Afete Hazır Türkiye’ projesi kapsamında Muhtarlara yönelik ‘Afet Bilinci’ eğitimleri Adapazarı Kaymakamlığında gerçekleşti.

MUHTARLARA AFET EĞİTİMİ VERİLDİ

İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş ve Şube Müdürü Ömer Baran Cengiz tarafından verilen eğitime Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Adapazarı İlçe Muhtarları ve Azaları katıldı. Muhtarlara yönelik yapılan afet bilinci eğitiminde; Başkanlığın tanımı, görev ve sorumlulukları anlatıldı.
DİĞER BİLGİLER
Eğitimim devamında  Afetler öncesi, sırası, sonrası neler yapabilecekler, afetler sonrası ilk 72 saat, ilimizde ve ülkemizde meydana gelen afet türleri, Afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği, Güvenli evin tanımı, ilimizin afetselliği, TAMP’ın sözlü ve görsel tanıtımı ve Sakarya Afet Müdahale Planı hakkında bilgiler verildi. Programa katılan Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş’a, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem’e, Adapazarı İlçe Muhtarları ve Azalarına teşekkür etti. Gökhan Koşunda

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER