'MUHTARLIK DEVLETE AÇILAN İLK KAPIDIR'

Muhtarlarla Orhangazi Kültür Merkezi’nde bir araya gelen Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Devlete açılan ilk kapı olan muhtarlık, aynı zamanda devletin de vatandaşa açılan ilk penceresi, gözü ve kulağıdır” dedi

'MUHTARLIK DEVLETE AÇILAN İLK KAPIDIR'

Vali Ahmet Hamdi Nayir, muhtarlarla bir araya geldi. Orhangazi Kültür Merkezindeki toplantıya Vali Nayir’in yanı sıra; Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem ve merkez ilçelerde görev yapan mahalle muhtarları katıldı. Programın başında muhtarlara konuşan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “31 Mart günü demokrasinin tecellisi olarak önümüze konulan sandığa gidip bizleri mahalli olarak temsil edecek kişileri seçtik. Muhtarlık bizim yönetimimizde çok eski bir kavramdır. Devlete açılan ilk kapı olan muhtarlık, aynı zamanda devletin de vatandaşa açılan ilk penceresi, gözü ve kulağıdır. Etkili bir yönetimin oluşturulması ve yönetime katılımın sağlanması için muhtarlıkların aktif olarak çalışması vatandaşlarımızı olduğu kadar bizleri de mutlu ediyor.
YETKİ VE SORUMLULUK
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yarıya yakın bir oranda muhtar değişikliği olduğunu zannediyorum. Göreve yeni seçilen arkadaşlarımız için de öncelikle muhtarlığın sorumlulukları ve yetkilerinin ne olduğu konularının hatırlatılmasına ihtiyaç vardır.  Her görev bir yetkidir, her görev aynı zamanda bir sorumluluktur. Muhtarlarımız yönetme yetkisini alırken, önemli sorumluluklar da üstleniyorlar. Muhtarlarımızın görevlerini mevzuata uygun, adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde yerine getirmeleri en büyük temennimizdir” dedi. Toplantıda SAÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serdar Gülener Cumhurbaşkanlığı Yeni Hükümet Sistemine dair açıklayıcı bilgiler verirken, Muhtarlık Bilgi Sisteminin anlatıldığı tanıtıcı bir video da izletildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER