MURAT BAYRAK: CEZALARDAN BIKTIK

Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak, müfettişlerin yazdığı cezalardan bıktıklarını belirterek, “Üretenin, istihdama katkı sağlayanın desteklenmesi gerektiği bir dönemde müfettişler, ceza yazmak için eksik bulmaya çalışıyor” dedi

MURAT BAYRAK: CEZALARDAN BIKTIK

Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müfettişlerinin yazdığı cezaların sektör temsilcilerini bıktırdığını söyledi. Bayrak son dönemde artan denetimlerin sadece ceza yazmak için yapıldığına dikkat çekerek, “Müteahhitler ayakta durabilme mücadelesi veriyor. Böyle bir dönemde Çalışma Bakanlığının müfettişleri ceza yazmak için adeta bahane üreterek sektör temsilcilerimizin inşaatlarına gidiyor. Birçok sektör temsilcimize gereksiz sebeplerden ağır cezalar yazıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısına en çok destek veren sektörün temsilcileri olarak cezalardan bıktık”
DENETİM YAPILSIN
Denetlenmekten kaçmadıklarını ancak Çalışma Bakanlığı Müfettişlerinin yaptığının denetim olmaktan çıktığını belirten Başkan Bayrak, “Eski Türkiye’de memur ceza yazmayı kafasına koyduğunda yazın patinaj zinciri sorardı. Bugün müteahhitlere uygulanan durum tamda böyle. Üretenin, istihdama katkı sağlayanın desteklenmesi gerektiği bir dönemde Çalışma Bakanlığı Müfettişleri, ceza yazmak için eksik bulmaya çalışıyor. Hükümetimizin ceza yazmış olmak için denetim yapan müfettişler konusunda adımlar atmasını bekliyoruz” dedi.
ŞANTİYELERİ KAPATALIM
Artan maliyetlere rağmen yatırım yapmaktan vazgeçmediklerini anlatan Başkan Bayrak, “İstihdama katkımız, ülke ekonomisine katkı verelim diye öz sermayemiz ile yatırıma devam ediyoruz. Demir ve çimento da yaşanan fahiş artışa rağmen konutta zam yapmadık. Üretenin yanında olması gereken müfettişler, sanki kota tuttururcasına ceza yazıyor. Nefes almak için mücadele eden müteahhitleri şantiye kapatmaya zorluyorlar. Biz devletimizin ve milletimizin yanında durmaya, ekonomiye ve istihdama katkı vermeye devam edeceğiz. Talebimiz bakanlık yetkililerinin ceza yazmak için bahane üretmemesi” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort