MÜSİAD'dan o yemek ile ilgili açıklama

MÜSİAD Sakarya Şubesi, eleştirilere konu olan yemek konusu ile ilgili açıklama yaptı.

MÜSİAD'dan o yemek ile ilgili açıklama

Hendek Yukarı Çalıca mevkiisindeki Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikasında yaşanan patlamanın yankıları devam ediyor.  Patlamanın ardından MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve çevre illerin şube başkanları Hendek'e geldi.  Fabrika sahibi Yaşar Coşkun'dan bilgi alan ve desteklerini ileten başkanlar daha sonra da Bayraktepe'de hep birlikte yemek yedi.  MÜSİAD Sakarya Şubesi, 4 kişinin öldüğü, 114 kişinin yaralandığı ve 3 kişinin kayıp olarak arandığı patlama ile ilgili açıklama yaptı.

İşte o açıklama:


MÜSİAD sadece bir sermaye örgütü değil, yaklaşık 2 milyon kişiye istihdam sağlayan; üyeleri ve üyelerinin çalışanları ile büyük bir yuvadır. Bizler, tek amacı para kazanmak olmayan, kazancın paylaştıkça arttığını, acının da paylaştıkça azaldığını bilen bu şuurla insani değerleri 30 yıldır kendine düstur edinmiş bir yapıyız.

Bizler, o elim patlama sonunda hemen o gün, yöneticilerimiz ve yakın çevredeki illerden gelen diğer üyelerimiz ile bir araya gelmiş ve işçi kardeşlerimiz için yapacağımız tüm faaliyetlerin ve yardımların planlamasını yaparken; anlamadan, gerçeği bilmeden ve insani etikle bağdaşmayan bir karalama ve iftira hareketinin hedefi olduk.

Bizler, uzun ve elim bir günün sonunda, insanlarımız için işçi kardeşlerimiz için neler yapabileceğimizi konuşurken, fabrika sahibinin kendisinin de orada olmadığı bir ortamda sanki akşam yemeğinde keyif yaparmışız gibi başlatılan bu iftira kampanyasını kınıyor ve bunları yapanları bir kez daha tarihin ve ülkemiz insanının vicdanına teslim ediyoruz.

Böylesi saldırılar ile ilk kez karşılaşmıyoruz ve art niyet baki kaldığı sürece belli ki bu son da olmayacak. Ancak bizler, inancımızın gereği olarak bu haksız iftiraları bile hoşgörü ile karşılıyor; yine de meselesi memleketi olan tüm iyi niyetli kardeşlerimizle beraber yürümeye devam edeceğimizi buradan kamuoyuna bildiriyoruz. Çünkü MÜSİAD’ın büyüklüğüne yakışan budur.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2020, 22:08
banner3
YORUM EKLE