MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ÖZLEMLE ANDIK

Devletimizin ve Cumhuriyetimiz Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete göçünün 79’ncu yılı nedeniyle dün Demokrasi Meydanı ve Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesinde tören düzenlendi.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ÖZLEMLE ANDIK

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yılı dolayısıyla Sakarya'da anma töreni düzenlendi. Kent Meydanı'nda düzenlenen törende, Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Garnizon Komutanı Albay Mustafa Cüneyt Arıkan  ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Çelenk sunulmasının ardından saatler 09.05'i gösterdiğinde saygı duruşunda bulunuldu. Bu sırada trafikte olan sürücülerin araçlarından inerek saygı duruşuna eşlik ettikleri görüldü. YUNUS ÇİLOĞLU
Atatürk’ün anma törenlerinin ikinci bölümü ise Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesinde gerçekleşti. Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından organize edilen programa, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Cüneyt Arıkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, MHP Milletvekili Zihni Açba, Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Vali Yardımcıları, daire müdürleri, MHP İl Başkanı Levent Bülbül, STK Temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
AÇILIŞ KONUŞMASI
Saygı Duruşu ve istiklal Marşının okunması ile başlayan programda ilk olarak  Erenler Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Alim Oktar açılış konuşması yaptı. Oktar, Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini, öngörülerini görmek  bizler için çok önemli olduğunu ifade etti.  Oktar, “Atatürk gibi düşünmek, özgüven sahibi olmak, sabırlı ve milli şuura sahip olmak, geleceğimiz için daha aydınlık bir hayat demektir” dedi.  Ardından Atatürk’ün  konulu sinevizyon gösterisi gerçekleşti.
VAR OLUŞ MÜCADELESİ
SAÜ Öğretim Görevlisi Yrd.Doç.Dr.Selçuk Ural  Atatürk ‘ün dahası ve uluslararası areneda ki önemi ile ilgili bir konuşma yaptı. Ural, “Atatürk 57 yıllık yaşantısında, kararlılığı ve azmi ile bir millete umut oldu. Cephelerde verdiği mücadelenin ardından, teknoloji ve bilime yönelerek, devletler arasında yerini almak için de mücadele etti” dedi. Atatürk’ü anmanın sadece 10 kasımlarda yas tutArak olmayacağını hatırlatan Ural, “ulus olarak, Türk milletinin var oluş mücadelesini iyi anlayarak, yolumuza devam etmeliyiz” ifadelerini kullandı.
VATAN SEVDASI
Ural konuşmasını şöyle tamamladı, “Alparslan gibi, Osman Gazi gibi, Fatih Sultan Mehmet, Kanunu Sultan Süleyman, Abdülhamit, Atatürk ve tüm önderlerin vatan sevdası gibi vatanımıza sevdalanmalıyız.  Türkler bekleyen değil beklenen olmalıdır.” Ural’ın konuşmalarının ardından, Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan programa geçildi. Gösterilerin ardından 10 Kasım nedeni ile düzenlenen resim yarışmasına dereceye girenlere ödülleri verildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21