Nazı bırakın

İlimize 250 yataklı acil durum hastanesi yapılacağı müjdesi 3 ayı aşkın bir süre önce verildi. Ancak tüm girişimlere rağmen şehirden toplanması gereken 100 milyon liralık kaynak için beklenen etki de oluşmadı, para da toplanmadı

Nazı bırakın

PROTOKOL GEZDİ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, eylül ayı sonunda gerçekleşen AK Parti Karapürçek İlçe Kongresinde Erenler’de 250 yataklı acil durum hastanesi yapılması için çalışmalara başlandığını duyurdu. AK Partili Yavuz, projeyle ilgili bilgiler verdiği bir açıklamasında Sakarya’da toplanacak olan 100 milyon lira ile hastane binası yapıldıktan sonra 200 milyon lira dolayındaki iç donanımın Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanacağını söyledi. Ekim ayı başında Ali İhsan Yavuz ile birlikte Vali Çetin Oktay Kaldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Cumhur İttifakının Sakarya Milletvekilleri şehirde tura çıktı. 
YERİ AZ ÇOK BELLİ
SATSO ve Toyota başta olmak üzere sanayi kuruluşları ve temsilcilerinden hastane için maddi destek sağlamaları istendi. Hastane inşaatını 45 gün içinde tamamlanması planlanırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce kasım ayı meclis toplantısında hastanenin yerini açıkladı. Başkan Yüce, hastanenin Erenler’de D-100 üzerindeki Sakarya köprüsünü geçtikten sonra hemen soldaki Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne ait arsada yapılacağını söyledi. Büyükşehir Belediyesi 1 milyon lira, Erenler Belediyesi ise 500 bin lira katkı sağlayacaklarını açıkladı. Ancak diğer kurumlardan yapılacak destekle ilgili bir açıklama yapılmadı. 
CEPLERİNDE AKREP VAR
İlk girişimlerin ardından 3 ayı aşkın süre geçmesine rağmen, 45 günde bitirilebilecek olan hastane inşaatı için somut bir adım atılamadı. AK Parti İl Başkanı Yunus Tever de yaptığı son açıklamada başta sanayi kuruluşları olmak üzere kurumlar tarafından verilen sözlerin yerine getirilmediğine dikkat çekti. Sakarya’da yaptıkları üretimle her yıl milyarlarca lira kazanan, vergi rekortmenleri arasına giren firmaların bir an önce bu çağrıya yanıt vererek şehre bir katkıda bulunması gerekiyor. Özellikle yoğun bakım konusunda ciddi eksikliği bulunan Sakarya’nın bu hastaneye kavuşması için siyasi iradenin önümüzdeki süreçte daha etkin bir yol izlemesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 13:47
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğrucu
Doğrucu - 2 hafta Önce

Hastahane kamu yararına yapılır. Firmalardan neden para DİLENİLİYOR? Hani biz büyük bir ülkeyiz ya! Yurtdışına yaptığımız yardımlardan azcık kısarız, yaparız.

Ali al
Ali al - 2 hafta Önce

Milyarlar kazaniyorlarsa, devlete vergilerini veriyorlar degilmi.
Bu tür kampanyalar devleti küçük düşürür.
3 kuruşluk iş için rezalet cikarmayin