Ne olacak şimdi?

Kredi ve Yurtlar Kurumu ’nun Karasu ’daki biriminin bu yıl hizmet verip vermeyeceğine ilişkin belirsizlik sürüyor.

Ne olacak şimdi?

Daha önce tasarruf tedbirleri kapsamında kapatılacağı duyrulan ancak kamuoyu baskısı sonucu 200 dilekçe verilmesi haline açılacağı duyrulan yurt için 250 başvuru alındı. Ancak yurdun açılması ile ilgili henüz bir çalışma yapılmadı.

250 DİLEKÇE ALINDI
Yapımı 11 milyon liraya mal olan ve tasarruf tedbirleri kapsamında kapatılmasına karar verilen Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Karasu’daki Kredi ve Yurtlar Kurumu yurdunun akıbeti belirsizliğini koruyor. Daha önce 200 başvuru olması durumunda yurdun yeniden açılacağı duyrulmuştu. Yeni dönem için 250 dilekçe toplanıp gerekli mercilere yollanmış olmasına rağmen şimdiye kadar bir adım atılmadı.


ADIM ATILMADI
Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde Karasu’da faaliyet gösteren yurt üç yıl önce faaliyete girmişti. Karasu Meslek Yüksekokulu’nda okuyan öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılaması amacıyla açılan yurt 2019-2020 öğretim yılında açılmayabilir. SUBÜ’ye bağlı Karasu MYO’da yeni öğretim yılı 20 Eylül’de başlayacak. Okulların başlamasına sayılı günler kala öğrenciler, halen barınma problemlerinin giderilememiş olmasından şikayetçi. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 11:30
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER