Nehir Muhammet'i geri vermedi!

Sakarya Nehri'ne serinlemek için giren 5 çocuktan suya kapılan 12 yaşındaki Muhammet Bilik için su üstü ve su altı arama çalışması sürüyor. AFAD Müdürü Kaşkaş,"Baraj kapakları kapandı, bu işimizi kolaylaştıracak" dedi

Nehir Muhammet'i geri vermedi!

MUHAMMET SULARA KAYILDI
Olay, Adapazarı ilçesinden geçmekte olan Sakarya Nehri’nin Taşlık Mahallesi mevkiinde meydana gelmişti.  Nehre giren ve boğulma tehlikesi geçiren 4 çocuktan 2’si kendi imkanları ile sudan çıktı, E.B ise ekiplerin müdahalesi sonucu sudan çıkarılmıştı. 12 yaşındaki Muhammet Bilik ise nehrin sularına kapılıp kaybolmuştu. 


ARAMA ÇALIŞMASI SÜRÜYOR
Sakarya Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü(AFAD), Emniyet Dalgıç Ekibi ve STK'lar nehirde arama çalışmasını sürdürüyor. Dalgıç polisler sualtında, AFAD ekipleri ise botlarla su üstünde küçük çocuğa dair bir iz arıyor. Nehir su seviyesi, barajdaki kapakların kapatılması sonrasında 1 metre azaldı. Çocukla ilgili henü bir bulguya rastlanmadı.


AFAD MÜDÜRÜ KAŞKAŞ: ÇOCUĞU ARIYORUZ
AFAD Sakarya İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş bölgede hummalı bir çalışma yürütüldüğünü belirterek,  "Bölgede hummalı bir çalışma devam ediyor. AFAD ekipleri su üstünde arama yapıyor. Su seviyesi de barajın kapakları kapandığı için 1 metre civarında düştü. Bu işimizi kolaylaştıracak. Sualtında Kocaeli Emniyeti'ne bağlı polis dalgıçlar arama yapıyor. Gönüllü STK'lar da çalışmalara katıldı. Çocuğu bir an önce bulmayı umut ediyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 12:58
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER