Nereye böyle? Yasak günü 23 kaçağı TEM'de aldılar...

Sakarya Polisi, yasağın ikinci gününde TEM Otoyolu'nda 23 kaçak göçmeni otobüs yolculuğunda yakaladı

Nereye böyle? Yasak günü 23 kaçağı TEM'de aldılar...

TEM Otoyolu Adapazarı gişeleri girişinde polis ekiplerinin durumundan şüphelenerek durdurduğu bir minibüs içerisinde Afganistan ve Pakistan vatandaşı olan 23 kaçak göçmen yakalandı. Yakalanan şahısların emniyetteki işlemleri sürüyor.
  Edinilen bilgiye göre, Sakarya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri Anadolu TEM Otoyolunda, Ankara istikametinden İstanbul istikametine doğru seyir halinde olan bir minibüsten şüphelendi. Şüphe üzerine TEM Adapazarı gişeleri mevkiinde durdurulan araç içerisinde yapılan incelemelerde Afganistan ve Pakistan vatandaşı olan 23 kişinin ülkeye kaçak yollarla girdiği tespit edildi. Olayda minibüs şoförü ve 23 göçmen gözaltına alınarak Sakarya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan 23 göçmen, sağlık kontrolü için hastaneye sevk edildi. Konu ile alakalı Ankara Göç İdaresi ile iletişime geçildiği ve göçmenlerin sınır dışı edilip, edilmeyeceğinin gelecek karar doğrultusunda uygulanacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2020, 19:51
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan,hüseyin  ARSLAN
Hasan,hüseyin ARSLAN - 1 ay Önce

Biz kapıya çıkmaya korkuyoruz adamlar sakaryaya kadar gelmiş ülke kaçak yuvası gelin sizde gelin