"Nostaljik tramvay" polemiği! İsteniyor mu?

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, katıldığı canlı yayın programında Yenicami ile Millet Bahçesi arasında yapılması planlanan Nostaljik Tramvay ile ilgili esnaf kesiminin yüzde 90’ı projeye olumlu baktığını söyledi. CADDER ise bilgilerde eksikliğin olduğunu vurgulayarak ankete çıkacak

"Nostaljik tramvay" polemiği! İsteniyor mu?


CADDER ANKETE ÇIKIYOR
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, geçtiğimiz günlerde canlı yayın programına katılarak projelerle ilgili değerlendirme de bulundu. Yenicami ile Millet Bahçesi arasında yapılması planlanan Nostaljik Tramvay ile ilgili değerlendirme de bulunan Başkan Yüce, büyükşehir olarak yaptıkları anket sonucunda esnaf kesiminin yüzde 90’ı projeye olumlu baktığını dile getirdi. Yüce, pandemi sürecinde olunduğu için ihale çıkamadıklarını ve ilerleyen süreç içerisinde ihalenin gerçekleşeceğini de vurguladı. Yüce’nin anketle ilgili demeciyle alakalı CADDER, bilgi eksikliğinin olduğunu söyleyerek esnafla anket yapacak.
“BİLGİ EKSİKLİĞİ VAR”
Sakarya Yenihaber’e konuşan CADDER Başkanı Kemal Turgaç, bilgi eksikliğinin olduğunun altını çizerek, “Biz defalarca medyada bunu istemediğimizi söylemiştik. Biz nerede anlaşamıyoruz. Başkana aktarılan bilgide mi yanlışlık var. Bizlerde bir anket çalışması yapacağız. Bilgi eksikliğini gidermek istiyoruz. Sanki biz tek başına yanlış bir şey istiyormuşuz gibi. Anketimizde olumlu, olumsuz ve kararsız şıkları yer alacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce,  esnaf kesiminin yüzde 90’ının projeyi istediğini dile getiriyor. Bizler yüzde 10’luk kısımız. CADDER olarak esnaflarla görüşmelerimiz sonucunda olumsuz şıkkı ön planda ve anketimiz sonucunda da bunu göreceğiz. Tüm kamuoyu ile birlikte herkes esnafın aldığı kararı görecektir” ifadelerini kullandı.
Başkan Yüce, geçtiğimiz aylarda nostaljik Tramvay için Bursa’ya giderek 3 tramvayı sembolik bir rakam karşıladığında aldıklarını da söylemişti. Serkan OK

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan altan
Ayhan altan - 6 ay Önce

Bi işi bu kadar sulandirirsan xoku cikar.
Herkesin gönlünü yapamazsın.
6 ay oldu hala kazma vurulmadi.
Bu saatten sonra yapmayin zaten

Kadir Kuzu
Kadir Kuzu - 6 ay Önce

Nostaljisini yapacağınıza,gerçek raylı sistemi yapsak daha iyi olamazmı.Asli gibisi ni değil aslını isteriz,trafiği yagunlastirmak değil çözmek olmalı amacınız.Rayı sistem vatandaşa da ekonomik olmazmi.Yoksa dolmuşcular,minibüsçüler izin vermiyorlar mi raylı sisteme.

SIRADAKİ HABER