Nostaljik tramvay projesi değişti! Hilmi Kayın'a kadar...

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Millet Bahçesi'nin Şubat ayı sonunda teslim alınacağını söyledi. Yüce, sigorta kavşağında uygulanmak istenen proje için de konuştu. Yüce, nostaljik tramvayın da ilk etapta Yeni Cami - Hilmi Kayın iş merkezi arasında çalışacağını söyledi

Nostaljik tramvay projesi değişti! Hilmi Kayın'a kadar...

sakaryayenihaber.com - Serkan Ok bildiriyor 
Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisinin Şubat ayı olağan toplantısı SBB Başkanı Ekrem Yüce'nin başkanlığında yapılıyor. 
Gündem maddelerinin görüşülmesi öncesinde, şehir gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Yüce ilk olarak Millet Bahçesi hakkında konuştu. 
Yüce; "Millet Bahçesini Şubat ayı sonunda teslim almayı düşünüyoruz. İnşallah iklimsel bir sorun olmazsa teslim alacağız. Şu an peyzaj çalışmaları devam ediyor" dedi. 

SİGORTA KAVŞAĞI 
Başkan Yüce, Adnan Menderes Caddesi ile Orhangazi Caddesi kesişimindeki sigorta kavşağı için de konuştu. Yüce, "Sigorta kavşağı için bakanlığımızla görüşüşeceğiz. Onlar yapamazsa büyükşehir belediyesinin bütçesiyle kendi yapambileceğimiz kadar yapacağız" dedi. 

SAÜEAH'ın ORAYA KATLI OTOPARK 

MHP Grup Başkanvekili Erbay Kayatürk, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin (SAÜEAH) oradaki park sonuna dikkat çekti. SBB Başkanı Ekrem Yüce de "Orada katlı otopark yapmayı düşünüyoruz" dedi.

NOSTALJİK TRAMVAY 

SBB Başkanı Ekrem Yüce, Meclisin gündem dışı konuşmalar bölümünde nostaljik tramvay projesi hakkında konuştu. Yüce; "Öncelikli olarak Yenicami'den Hilmi Kayın'a (iş merkezi) kadar yapacağız.  Bunu gözleyeceğiz. Duruma göre Çark Caddesinin yayaya kapalı olan kısmına ve oradan da Millet Bahçesine kadar uzatacağız
HABER DEVAM EDECEK 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2020, 15:57
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER