O araçlar sadece çevre yolunu kullanabilecek!

30 koltuktan fazla kapasitesi olan otobüs ve işçi servisleri artık sadece çevre yolunu kullanabilecek... 

O araçlar sadece çevre yolunu kullanabilecek!

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) bünyesinde çalışmalarını yürüten 19. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Komite Başkanı Ali Dayıoğlu ve komite üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Toplantının ana gündem maddesini Sakarya Büyükşehir Belediyesi UKOME Genel Kurulu’nda alınan karar gereği; 30 koltuktan fazla kişi sayısına sahip araçların yol güzergahlarının değişmesi konusu oluşturdu.

Toplantıda Büyükşehir Belediyesi UKOME Kurulu tarafından alınan karara göre; 30 koltuktan fazla kapasitesi olan araçlar, Adapazarı, Serdivan ve Erenler ilçe merkezine giremeyecek. 
Yeni yerleşim bölgesine ve ilçelere gidecek araçlar ise çevre yolunu kullanacaklar. Ayrıca; İhsaniye Cami ve Yeni Cami arasındaki güzergâhı hiçbir servis aracı kullanamayacak olup gezi otobüsleri ise yeni stadyumun önünden kalkacak.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan 19. Meslek Komitesi’nden Meclis Üyesi Halit Evin, pandemi sürecinin hafiflemesi ile bu uygulamanın aktif olarak başlayacağını belirterek, söz konusu güzergahların trafik akışının düzenlenmesi ve ulaşım konusunda yaşanmaması adına yapıldığını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2020, 18:03
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Semih avcı
Semih avcı - 1 hafta Önce

Böyle yaparak trafik sorunu cozuldu tebrikler adapazarında oturup izmitte calısan hyundai işçisi olsun ford işçisi olsun kamuda calısan işçiler olsun vardiyalı calıştığından dolayı gecenin bir vaktınde evlerine nasıl gidecekler otogar dan bunu dusunen halit evin ve belediye baskanı herhalde otogardan gece belediye araclarınıda koyar böyle trafik sorununu çözen ilk belediye sizsiniz sanırım tekrar tebrik ederim

SIRADAKİ HABER