banner67

O bölgedeki vatandaşlar böyle isyan etti!

Sapanca Kırkpınar'da TEM otoyolundan geçen araçların çıkardığı seslerden bıkan vatandaşlar ses bariyerleri yapılması için yetkililere seslendi

O bölgedeki vatandaşlar böyle isyan etti!

sakaryayenihaber.com -

Sapanca Kırkpınar'da TEM karayolunun bu bölgeden geçmesi üzerine çevrede gürültü oluştuğunu söyleyerek yetkililere çağrıda bulundu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan mahalle sakini, "Sapanca Gölü boyunca, TEM otoyoluna ses bariyerleri istiyoruz. Gürültü kirliliği de en az diğer çevre problemleri kadar ruh ve beden sağlığımız için önem taşıyor. Avrupa’da en küçük yerleşim birimleri yakınında bile şeffaf ses bariyerleri yapılıyor. Bizler doğa harikası olan bir mevkideyiz buraya şehir dışından birçok ünlü ya da ufak çaplı tatil yapmak isteyen vatandaşlarımız geliyor. Bizler misafirperver bir şehir olmalıyız. Sayın belediye başkanımız buraya bir çözüm bulmalı” dedi.

"DEPREM OLURCASINA"

Yetkililere seslenen varandaşlar, “İstanbul-Ankara istikameti olduğu için burada sürekli gürültü bulunuyor. Özellikle de yaz aylarında evlerimizin pencerelerini açamıyoruz, dışarıda oturamıyoruz. Buradan peş peşe geçen tırlar geceleri deprem olurcasına evimizi sallıyor. Belediye için küçük ama bizler için büyük bir sorun olan bu ses gürültüsünden bizler kurtulmak istiyoruz. Özellikle de sahil kesimi bu sese her dakika maruz kalıyor” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 09:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 5 gün Önce

Vah vahhh