O caddedeki kazalar bıktırdı, "Kaç kişi daha ölecek?"

Serdivan Bağlar Caddesi'nde sürekli meydana gelen kazalar bölge halkının tepkilerine neden oldu. Vatandaşlar ""Kaç kişi daha ölecek?" dedi

O caddedeki kazalar bıktırdı, "Kaç kişi daha ölecek?"

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK'in haberi

Serdivan İstiklal Mahallesi'nde neredeyse her gün yaşanan kazalar vatandaşların tepki göstermesine yol açtı. Son olarak cadde üzerinde bugün meydana gelen trafik kazasında bir otomobille çarpışan motosiklet sürücüsü Ahmet Özcan (23) feci şekilde can verdi.

Cadde üzerinde sürekli trafik kazalarının yaşandığını söyleyen vatandaşlar yetkililerden önlem almasını istedi.

HER GÜN KAZA

Bağlar Caddesi'nde neredeyse her gün 1 kaza yaşandığını söyleyen Agah Karasıcak isimli vatandaş, "Burada haberlerde çıkanların dışında başka kazalar da oluyor. Neredeyse her gün 1 kaza oluyor. Sokak aralarından çıkanlar, dükkanlardan çıkanlar kaza yapıyor. En çok bayır aşağı gelenler hızını alamadıkları için kaza yapıyor. 50-70 metrelik alanda sürekli kazalar oluyor. Bugün bir kişi kazada öldü. Buraya bir önlem alınsın" dedi.

İNSANLARIN CANI YANIYOR

Kaza sesi duymaktan sıkıldıklarını söyleyen Samet Çakıcı isimli esnaf, "Biz artık ani bir fren sesi, bir kaza sesi duymaktan sıkıldık. İnsanların canı yanıyor. Burada sürekli yaralanmalı kazalar oluyor. Bugün de bir ölümlü kaza oldu. Gözlerimizle şahit olduk kazaya. Artık kimsenin canı yanmasın. Yetkililer tarafından buraya hız kesici banket veya kasis koyulması lazım" ifadelerini kullandı.

YETKİLİLERE SESLENDİ

Yetkililerden önlem almasını isteyen İsmail Topaloğlu isimli vatandaş ise, "Burada çok kaza oluyor. Daha bugün biri öldü. Daha fazla kaza olmasın diye yetkililerden önlem almasını bekliyoruz. Belirli aralıklarla set koyulması iyi olur" dedi

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 22:10
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Samet Çakıcı
Samet Çakıcı - 6 ay Önce

Tepkisiz kalma Sakaryam

SIRADAKİ HABER