O depremin ardından korkutan gelişme!

Deprem Uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Marmara açıklarında meydana gelen 4.2 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklamalarda bulundu. Depremin yerinin endişe verici olduğunu belirten Görür, "Depremin yeri endişece verici. Minimum 7.2 büyüklükte deprem beklediğimiz fayı tetikleyebilir" dedi.

O depremin ardından korkutan gelişme!

Deprem Uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Marmara açıklarında meydana gelen ve İstanbul'da da hissedilen 4.2 büyüklüğündeki depreme ilişkin yaptığı açıklamada, "Minimum 7.2 büyüklükte deprem beklediğimiz fayın üzerinde. Bu da söz konusu fayın tetiklenmesine katkıda bulunabilir" ifadelerini kullandı.AFAD verilerine göre; Marmara Denizi'nde Tekirdağ açıklarında saat 16.38'te 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem İstanbul başta olmak üzere çevre illerden de hissedildi. Deprem Uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Twitter hesabından depreme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

DEPREMİN YERİ ENDİŞE VERİCİ

Naci Görür, yaptığı paylaşımda, "Arkadaşlar Marmara'da olan 4,3'lük depremi görüyorsunuz. Minimum 7.2 büyüklükte deprem beklediğimiz fayın üzerinde. Yeri endişe verici. Bu deprem fayda az da olsa stres değişimine ve mekanik vibrasyona neden olmuş olabilir. Bu da söz konusu fayın tetiklenmesine katkıda bulunabilir" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 20:35
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan Sarıca
Ayhan Sarıca - 4 hafta Önce

her gün yazıyorum
ACELE EDİN. Yenikent'in tamamını imara açın. Devlet dairelerini Yenikent'e taşıyın.
Gündüz depremi olduğunda daha çok insan kurtulur.
Devlet daireleri yenikent'e taşınırsa , özel sektör de kayacaktır. Bu da deprem den daha çok insan için kurtulma fırsatıdır. Buna büyükşehir bel.başkanlıgı binası ile başlanmalıdır.
Adapazarında aksini yapmaya devam etmek, sadece cehalet değilse, SAKARYA İNSANINA YAPILAN HAİNLİKTİR. Bizim değerli yöneticilerimiz hain olamaz. Dolayısı ile bilgi eksikliğini giderip harekete biran evvel başlanmalıdır. Deprem randevu alarak gelmiyor.
Saygılar.

SIRADAKİ HABER