O dönemde olanları Sakaryalı öğrenmeli

MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, Adapazarı Şeker Fabrikası'nın çiftçinin elinden çıktığı o süreçle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu 

O dönemde olanları Sakaryalı öğrenmeli

sakaryayenihaber.com - 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Sakarya Yenihaber Gazetesi'ni ziyaret etti.  Bülbül, ülke ve şehir gündemine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

BÜYÜK HAKSIZLIKTI 

Yıldız Holding’e geçen Adapazarı Şeker Fabrikası’nın kota artışına da değinen Bülbül, “Çiftçinin elindeyken 30 bin tonun üzerine çıkmayan kota bugün 69 bin tona çıktı. Ben bu konuda Sakarya’da çok konuşmuş birisiyim. Bunun çok büyük adaletsizlik olduğunu, çiftçinin elindeyken bu noktada bir kısıtlamanın ben bilinçli olarak yapıldığı kanaatindeyim. Bu fabrika adeta birilerinin eline geçmesine yönelik özel bir çaba sarf edildi. Verilen cezalar, arkasından kotayla ilgili en ufak bir artışın yapılmaması bunlar şehrimize yapılan en büyük kötülüklerin başında geliyor. Hakikaten çok büyük haksızlıktı bu Sakarya çiftçisine. Bugünde işin telafi edilecek bir boyutu kalmadı. Ama bunun Sakarya’mıza maliyetinin ne olduğu, söz konusu rakamların, maddi geçişlerin, usulsüzlüklerin hangi boyutta olduğunu daha henüz  bizler tespit edebilmiş değiliz. Sakarya’nın o süreçte neler olduğunu öğrenmeye hakkı var. Bu araştırmaların, irdelenmelerin çok daha önce yapılması gerekiyordu. 

ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ
Çiftçinin üzerindeki 70 milyonluk cezanın kaldırılması için de biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bunu çiftçiye borçluyuz. Ancak bunu ben tek başıma yapamam. Bu şehirde iktidarın sahibi var. Konuları biz bu arkadaşlarımız ile konuşuyor ve ortak bir fikir içinde çözmeye çalışıyoruz.  
 

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2019, 14:59
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER