O görüntülere dikkat çeken ceza: Bunu yapamayacaklar!

Adapazarı Belediyesi barınağında köpekleri canlı şekilde aracın kasasına yükledikleri anlarda videoları çekilen veteriner hekim ve personelin görevine son verildi. Bu kişilere ayrıca "Hayvanlarla ilgili bir işte bulunmama" cezası verildi

O görüntülere dikkat çeken ceza: Bunu yapamayacaklar!

sakaryayenihaber.com-

2 AY ÖNCE GÜNDEME GELMİŞTİ


Adapazarı Belediyesi'nin barınağında 2 ay önce çekilen görüntüler hayvanseverleri ayağa kaldırmıştı. Barınak civarında, bazılarının canlı olduğu görülen köpeklerin aracın kasasına yüklendiği sırada kayda giren Sevpati Derneği yöneticileri duruma tepki göstermişti. Bu anları cep telefonlarıyla kaydeden hayvanseverler Türkiye'de gündem olmuştu.

'DİRİ DİRİ GÖMDÜLER İDDİASI'

HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN 


CEZALARI VERİLDİ
 

Bu anları kaydeden iki kişi, konuyla ilgili yasal başvuruda bulundu. Adapazarı Belediyesi'nde çalışan personel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından görevlendirilen müfettişlerce denetlendi. Yapılan denetleme sonucunca veteriner hekim ve personelin görevlerine son verildiği açıklandı. Hayvansevererlerin yaptığı paylaşımda ayrıca veteriner hekim h akkında "hayvanlara yaklaşmaması ve mesleğiyle ilgili faaliyet yürütmemesi" konusunda ceza aldığı iddia edildi.


SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTILAR
 

Hayvanseverlerin sosyal medyada  yaptığı paylaşımda,"Adapazarı barınağında Sevpati tarafından belgelenen vahşet üzerine bakanımızın görevlendirdiği mülkiye müfettişlerine elimizdeki diğer kanıtları sunup bildiklerimizi belgeler ile paylaşmıştık. Soruşturma sonucunda para cezasının yanında sorumlu hekime ve oradaki personele hayat boyu hayvanlara yaklaşmamaları, hayvanlarla ilgili hiçbir birimde çalışmama cezası verildi. Sorumlu veteriner hekim kültür müdürlüğüne, diğer barınak personeli de başka birimlere gönderildi." ifadelerine yer verildi. 


 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 16:57
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER