O haberden hemen sonra: Seferler arttı

Son günlerde en çok şikayet alan konulardan biri olan Ada Ekspresi ile ilgili "Sefer sayısı azaldı" başlığıyla yaptığımız haberden hemen sonra "Seferler yeniden arttırıldı" açıklaması yapıldı..

O haberden hemen sonra: Seferler arttı

Vatandaşın son günlerde en çok şikayet ettiği konulardan biri olan "Ada Ekspresi'nin seferleri azaltıldı" şikatyetleriyle ilgili bugün bir haber yayınlamıştı. Yolcunun şikayetlerini dile getirdiğimiz haberin yayınlanmasından kısa bir süre sonra  Sakarya Sivil Toplum Platformu (SASTOP)'tan bir açıklama  yapıldı. Yapılan açıklamada, Ada Treni'nin seferlerinin yeniden karşılıklı olarak 4 seferden, karşılıklı 5 sefere çıkarıldığı belirtildi.  Ada Treni Komisyonu'nun aldığı bu kararın 7 Aralık tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacağı belirtildi.

İşte o açıklama

Sastop Oturum Başkanı Av. Ü. Önder Döker ADA TRENİ  Komisyonu adına yaptığı

açıklamada Müjdeli haber verdi.

Sastop  olarak TCDD ve TCDD Taşımalcılık ile yapılan görüşmelerimiz olumlu sonuç vermektedir.  Sakarya’mızı bizden daha çok sahiplenen yetkililer 07 Aralıktan itibaren  Adapazarı – Pendik  Adapazarı arasında  4 geliş 4 gidiş olarak  çalıştırılan  Adapazarı Ekspresleri  5 gidiş 5 dönüş olarak çoğaltıldı. Vagon sayısının  arttırılması da gündemde.

07 Aralıktan itibaren 5 gidiş 5 dönüş olacak tren saatleri :

Adapazarı Kalkış                          Pendik Kalkış

       05.50                                        08.11

       07.00                                        10.50 

       13.05                                        16.35

       14.30                                        18.35

       18.50                                        21.15  

Yetkililerden aldığımız  bilgiye göre

ÜÇÜNCÜ ( 3.) Konvansiyonel hattın  yapım Çalışmaları  bittiğinde , ADA EKSPRESİ sefer sayıları eskiden olduğu gibi  8 – 12 sefere çıkarılabileceği ve 8 – 12  sefer gidiş ve dönüş olarak çoğaltılabilecektir. Halkın trene ilgisi ve ihtiyacına göre sefer sayısının arttırılacağı da çalışmalar arasında olduğu bilgisini halkımızla paylaşırız.

Trenimize sahip çıkmalıyız. Trenimiz geldi Halkımız ucuz seyahat hakkına kavuştu. Bu hizmeti  kaybetmememiz için Halk olarak herkes üstüne düşen görevi yapmalıdır.

Biz Sastop üyeleri olarak Bize hizmet veren ve Trenimize bizlerle birlikte sahip çıkan tüm yetkililere ve  imzaları ile destek veren Halkımıza teşekkür ediyoruz. 

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER