O ilçede ambulans çığlığı: Yerin dibine batsın

CHP Geyve İlçe Başkanı ve Geyve Belediye Meclis Üyesi Gürkan Kar, Geyveli böbrek hastası için ambulans verilmeyince "Yerin dibine batsın böyle düzen, böyle siyaset" diyerek tepki gösterdi

O ilçede ambulans çığlığı: Yerin dibine batsın

Diyalize bağlı yatarak tedavi gören Geyveli bir böbrek hastasının İzmit Umuttepe'ye götürülmesi için Geyve Belediyesi'nin ambulans desteği verememesi üzerine açıklama yapan CHP Geyve İlçe Başkanı ve Geyve Belediye Meclis Üyesi Gürkan Kar ateş püskürdü.

Kar'ın açıklaması şöyle: 


"Bir ailemiz diyalize bağlı böbrek hastası, yatarak tedavi gören çocuğunu İzmit Umuttepe'ye götürmek için 4 gün öncesi (Cuma) Geyve Belediyesi'nden ambulans istiyor. "Dolu" deniliyor..

kendim bizzat aradım yetkili kişiyle görüştüm ailenin zor durumda olduğunu ve kardeşimize neden ambulans vermediklerini sordum hasta kardeşimizi tanıdıklarını, aileyi bildiklerini ambulansların dolu olduğunu bende birşeyler yapılması gerektiğini söylediğimde ise listeye bakacaklarını olumlu ya da olumsuz geriye dönüş yapacaklarını söylediler, fakat dönmediler.

Geyve Belediye Başkanını aradım açan olmadı. Sağlık Bakanlığı evde sağlık hizmetlerine başvurduk, "Sıra yok" denildi. Pamukova Belediye Başkanını aradım durumu anlattım ambulansların dolu olduğunu söyledi. Son olarak yardımsever bazı insanlar biraraya geldi ve özel ambulans kiralanıp kardeşimizi bu sabah hastaneye ulaştırdılar.


Bu sabah bütün ambulanslar Geyve Belediye garajında bekliyordu.


Şimdi soruyorum bu kardeşimiz zengin bir ailenin çocuğu olsaydı ya da güçlü bir ailenin çocuğu olsaydı ya da siyasi bir ailenin çocuğu olsaydı yok denilir miydi?


Sebebi ne olursa olsun ister siyasi, ister başka birşey bu yapılan insanlığa vicdana hiçbirşeye sığmaz.


Bunu siyaset için asla paylaşmadım. Ama bu memlekette siyasetten birileri zengin olurken, birilerinin çocukları sıfır arabalarında gezerken, birilerinin çocukları havuzlu villalarda yaşarken, siyasetten servetlerine servet katan insanlar etrafımızda herşeye çare bulurken buna tepkisiz kalmak, görmemek, görüp çare üretmemek vicdansızlıktır.


Tuzu kuru ailelerin çocukları lüks içinde yaşayacak, her türlü imkanlar önlerine serilecek arkası olmayan insanlar bu memleketin evlatları Geyve'de acı içinde yaşayacak. Annesi, çocukları çaresiz bırakılacak.


Hangi parti, hangi ideoloji, hangi düşünce olursa olsun kim bu zihniyetteyse;


Yerin dibine batsın böyle düzen, böyle siyaset!

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2020, 16:35
banner3
YORUM EKLE